Ապրիլի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի եւ Հնդկաստանի համագործակցության ներկա վիճակն ու առաջիկա ծրագրերը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հեռանկարներին: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մոտ ապագայում մասնագիտական խմբերի փոխայցելությունների կազմակերպման վերաբերյալ` համագործակցությանը գործնական ընթացք հաղորդելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դեմ սանձազերված ռազմական գործողությունների ընթացքի եւ դրանց ավարտից հետո ստեղծված իրավիճակի, տարածաշրջանում անվտանգային մարտահրավերների վերաբերյալ:

Министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в РА Кишана Дан Девала.
В ходе встречи были обсуждены нынешнее состояние и предстоящие программы сотрудничества Армении и Индии в сфере обороны. Особое внимание было уделено перспективам развития военно-технического сотрудничества. Была достигнута договоренность об организации в ближайшем будущем взаимных визитов профессиональных групп с целью придания сотрудничеству практического наполнения.
Собеседники обсудили также вопросы региональной безопасности, в частности, ситуации во время и после развязанных Азербайджаном и Турцией против Арцаха военных действий, о вызовах безопасности в регионе.