Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին մայիսի 12-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի՝ մայիսի 10-ին ստորագրած որոշումից, որը հրապարակվել է կառավարության կայքում։
Որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարին հանձնարարվել է ապահովել Պատվո պահակային վաշտի եւ Զինվորական նվագախմբի ներկայությունն արարողակարգային միջոցառումների ընթացքում` համաձայն Հայաստանի Հանրապետության պետական արարողակարգի ծառայության ներկայացրած հայտի:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարին հանձնարարվել է  ապահովել Բյուրականի աստղադիտարանի տարածքի մասնակի բարեկարգման եւ ասֆալտապատման աշխատանքների իրականացումը:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարին` վերոհիշյալ պատվիրակության՝ Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվելու ընթացքում կեցության, ինչպես նաեւ այցի ծրագրով նախատեսված արարողակարգային եւ այլ միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացման հետ կապված ծախսերը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեով արտասահմանյան պատվիրակությունների ընդունելության համար նախատեսված միջոցների հաշվին` համաձայն Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի, Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության եւ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պետական արարողակարգի ծառայության ներկայացրած հաշվետվությունների:

Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili on May 12 will arrive in Armenia on an official visit, as reported in the decision signed by acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and posted on the website of the Government of Armenia today.
By the decision, the acting Minister of Defense of Armenia has been assigned to ensure the presence of the company of the Guard of Honor and the Military Orchestra during the protocol events, in accordance with the application submitted by the State Protocol Service of the Republic of Armenia.
The Chief of Staff of the Prime Minister has been assigned to ensure implementation of the activities for partial improvement and asphalting of the premises of the Observatory of Byurakan.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan has assigned the acting Minister of Finance to cover the expenses for stay of the delegation, as well as organizing and holding of the planned protocol events and other events at the expense of the funds envisaged for reception of foreign delegations under the 2021 State Budget.