«ԱԺ-ն արձակվեց իրավունքի ուժով». Կարդում ես այս նախադասությունն ու մտածում․ միթե կարելի է այս աստիճան չհարգել սեփական հայրենիքն ու պետությունը։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Հայաստանի հելսինկյան կոմիտեի նախագահ, իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Այն պայմանավորվածությունը, որը տեղի ունեցավ, առնվազն ԱԺ-ում ներկայացված, այսպես կոչված քաղաքական ուժերի միջև, բացի դավադրությունից, ծաղրուծանակ էր և պետականության և սահմանադրության նկատմամբ։ Դավադիր պայմանավորվածության արդյունքում վարչապետ կոչեցյալը հրաժարական է տալիս․․․բայց ոչ թե փասափուսեն հավաքում ու տուն է գնում, այլ շարունակում մնալ իշխանության։
Հետո էլ չասեմ՝ առաջադրում, քվեարկություն, էլի առաջադրում, էլի քվեարկություն և հի՛,հի՛, հի՛ , իրավունքի ուժով ԱԺ-ի արձակում։ Իրականում, այդ առնվազն երեք, այսպես կոչված քաղաքական ուժերի միջև ոչ թե քաղաքական քննարկումներ, պայմանավորվածություններ են եղել, այլ «ճշտով, ստի ․․․, եղավ, ցավդ տանեմ» տիպի «ռազբիրատ» է գնացել։
«Ռազբիրատ» վարողը, թելադրողը, խոստումներ տվողը, բնականաբաբար եղել է վարչապետ կոչեցյալը։ Իսկ հիմնական խոստումն եղել է․ «մորս արև» դուք ԱԺ-ում էլի ձեր տեղերը կունենաք։ Այն բոլոր ուժերը, որոնք մասնակցել են այս դավադրությանը, բացարձակապես հարգանք և սեր չունեն հայոց պետության նկատմամբ։
ԱԺ-Ն ԱՐՁԱԿՎԵՑ ԴԱՎԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ՈՒԺՈՎ «ԱԺ-ն արձակվեց իրավունքի ուժով»։ Կարդում ես այս նախադասությունն ու մտածում․ Միթե՞ ...

«Национальное собрание распущено в силу закона». Читаешь это предложение и задумываешься: неужели можно до такой степени не уважать собственную Родину и государство? Об этом написал на своей странице в «Facebook» председатель Хельсинкского комитета Армении, правозащитник Аветик Ишханян.
«Договоренность, которая имела место, по крайней мере, между так называемыми политическими силами, представленными в Национальном Собрании, помимо заговора, стала еще и издевкой в отношении государственности и Конституции. В результате заговорщической договоренности так называемый премьер-министр уходит в отставку.., но при он этом не забирает вещи и не уходит домой, а продолжает оставаться у власти.
Еще и выдвижение, голосование, опять выдвижение, опять голосование и, хи-хи, роспуск НС в силу закона. На самом деле между этими, по крайней мере, тремя так называемыми политическими силами были не политические обсуждения, договоренности,  а «разбират».
Ведущим «разбирата», диктующим, дающим обещания, естественно, был так называемый премьер-министр. А основным его обещанием было следующее: у вас опять-таки будут места в НС, «клянусь мамой». Все силы, участвовавшие в этом заговоре, абсолютно не уважают и не любят армянское государство».