Միայն անցած գիշեր Գազայի հատվածից ավելի քան 200 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարել է իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Արձակումները գրանցվել են երեկ 19:00-ից մինչեւ այսօր 07:00-ն. «Գազայի հատվածում ընկել է մոտ 30 արձակված հրթիռ: ՀՀՊ համակարգն ավելի քան 100 հրթիռ է որսացել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Իսրայելի վարչապետի ներկայացուցիչ Օֆիր Գենդելմանը Twitter-ում գրել է, որ իսրայելական ինքնաթիռները մեկ գիշերվա ընթացքում հրթիռային կայանք են ոչնչացրել, որը «ՀԱՄԱՍ»-ի կողմից օգտագործվում էր Երուսաղեմի ուղղությամբ հեռահար հրթիռներ արձակելու համար:
Նախորդ երեկոյան իսրայելցի զինվորականները հայտնել էին, որ հակամարտության սրման սկզբից ի վեր պաղեստինյան կողմն ավելի քան 2000 հրթիռ է արձակել Իսրայելի ուղղությամբ:

More than 200 rockets were fired at Israel from the Gaza Strip Friday night alone; this was announced by the press service of the Israeli army.
These firings were recorded from 7pm Friday to 7am Saturday local time, about 30 of these rockets fell in Gaza, but the Israeli air defense system intercepted more than 100 missiles.
Ofir Gendelman, Israeli Prime Minister Netanyahu's spokesperson to the Arab media, wrote on Twitter that overnight Israeli warplanes had destroyed a rocket launcher used by Hamas to launch long-range missiles towards Jerusalem.
The previous night, the Israeli military had said that ever since the recent escalation of the conflict, the Palestinian side had fired more than 2,000 rockets at Israel.