ԱՄՆ-ն պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել Իսրայելի եւ Պաղեստինի միջեւ միջնորդության գործում, կիրակի հայտարարել է ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Լինդա Թոմաս Գրինֆիլդը իսրայելա-պաղեստինյան կարգավորման հարցով ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի բարձր մակարդակով արտահերթ նիստի ժամանակ ելույթ ունենալիս, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք պատրաստ ենք աջակցել միջնորդության հարցում, եթե կողմերն աշխատեն հաշտության ուղղությամբ, քանի որ մենք հավատում ենք, որ իսրայելցիներն ու պաղեստինցիներն ունեն անվտանգության մեջ ապրելու հավասար իրավունք»,-ասել է նա:
Դիվանագետը նաեւ նշել է, որ բռնության ներկայիս շղթան պետք է դադարի, իսկ հակամարտության բոլոր կողմերը պետք է վերադառնան աշխատանքի, որպեսզի ապահովեն մեկը մյուսի կողքին խաղաղ համակեցություն:

The United States stands ready to assist in mediating between Israel and Palestine. US Ambassador Linda Thomas-Greenfield made this announcement on Sunday during a special session of the UN Security Council on the avenues to resolve the current Israeli-Palestinian conflict.
She said that the US was ready to assist in mediation if the parties work for reconciliation, as the US believes that the Israelis and Palestinians have an equal right to live in security.
The American diplomat also noted that the current chain of violence must end, and all parties to the conflict must return to work to ensure peaceful coexistence.