Ամբողջ երկիրը վխտում է լրտեսներով։ Այս մասին Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում նախընտրական քարոզչության ընթացքում, հունիսի 11-ի հանրահավաքում հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքից պատգամավորի թեկնածու Վահե Հակոբյանը։ Այս տեմպերով, նրա խոսքով, ադրբեջանցիները վաղն արդեն կհասնեն մինչեւ Երեւան։
Նա նկատեց, որ Հայաստանի իշխանությունները ձախողել են աշխատանքը բոլոր ոլորտներում, այդ թվում կորոնավիրուսի դեմ պայքարը։ «Նրանք ժողովրդին հասցրել են պարտության պատերազմում։ Դեռեւս անհասկանալի է, թե քանի զոհ ունենք եւ քանի անհետ կորած։ Ամենուրեք քաոս է տիրում։ Հունիսի 20-ին մենք կփակենք այս խայտառակ էջը։ Մենք Նիկոլին ու նրա ուսապարկերին ասում ենք՝ ոչ»,- ավելացրեց Հակոբյանը։

Вся страна кишит шпионами. Об этом в ходе предвыборной агитации в городе Абовян Котайкской области 11 июня на митинге заявил кандидат в депутаты от блока «Армения» Ваге Акопян. Такими темпами, по его словам, азербайджанцы завтра дойдут уже и до Еревана.
Он заметил, что власти Армении провалили работу по всем сферам, в том числе борьбу с коронавирусом. «Они привели народ к поражению в войне. Еще непонятно, сколько у нас жертв и сколько без вести пропавших. Повсеместно царит хаос. 20 июня мы закроем эту позорную страницу. Мы говорим Николу и его рюкзакам – нет», - добавил Акопян.