Մեզ հասնում են տեղեկություններ, որ կան քաղաքական ուժեր, որոնք հատուկ շրջում են, մարդկանց հետ անհատական զրույցներում փոխանցում են երեք սուտ «Լուսավոր Հայաստանի» մասին:  Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 12-ին «Լուսավոր Հայաստանի» քարոզչության շանամանակ նշեց ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը:
«Սուտ համար առաջին. Ասում են՝ «Լուսավոր Հայաստանին» ձայն չտաք, որովհետեւ նա ընտրական շեմը չի հաղթահարելու: Սուտ երկրորդ. ասում են՝ «Լուսավոր Հայաստանին» ձայն չտաք, որովհետեւ նա աջակցելու է ներկա իշխանության վերարտադրմանը: Եվ սուտ համար երեք. Այն շրջանակներում, որտեղ դեմ են Ռոբերտ Քոչարյանին, ասում են, որ «Լուսավոր Հայաստանը» նպաստելու է նախկինների վերադարձին: Սա փաստում է այն մասին, որ «Լուսավոր Հայաստանի» համերաշխության օրակարգն արդեն հասանելի է դառնում բոլորին: Դրական տրամադրվածություն կա մեր ուժի նկատմամբ եւ դա կարծես, սպառնալիք է ստեղծում մյուս ուժերի համար, որոնք միմյանց հայհոյում են: Հակառակ դեպքում նրանք չէին գնա թաղեթաղ՝ փորձելով սեւացնել «Լուսավոր Հայաստանին»,-ասաց Սամսոնյանը:
Նա նաեւ տեղեկացրեց, որ որոշ մարդիկ բարձրանում են վնասում են բարձր տեղում կախված «Լուսավոր Հայաստանի» պաստառները. «Սա ազդակ է, որ մեր նկատմամբ կոնկրետ քայլեր են ձեռնարկվում»:

До нас доходят сведения о наличии политических сил, которые специально обходят по дворам и рассказывают в частных беседах с людьми три лжи о партии «Светлая Армения». Об этом заявила во время агиткампании «СА» 12 июня депутат от упомянутой партии Ани Самсонян.
«Ложь №1: говорят: не голосуйте за «СА», поскольку она не преодолеет избирательный порог. Ложь №2: говорят: не голосуйте за «СА», поскольку она поддержит процесс воспроизводства нынешней власти. Ложь №3: в кругах, в которых выступают против Роберта Кочаряна, говорят, что «СА» поспособствует возвращению бывших. Это говорит о том, что повестка солидарности «Светлой Армении» уже доступна всем. Имеется положительная настроенность в отношении нашей власти, и это, кажется, представляет угрозу для других сил, которые оскорбляют друг друга. Иначе они не стали бы ходить по дворам, пытаясь очернить «СА», - заявила Самсонян.
По ее словам, некоторые люди специально портят плакаты «СА», размещенные даже на высоте. «Это говорит о том, что в отношении нас предпринимаются конкретные шаги», - заключила депутат.