Կրկնաքվեարկությունները բացահայտելու համար կարելի է ստուգել, թե ընտրությանը մասնակցած 1.282.411 քաղաքացիներից յուրաքանչյուրը վերջին անգամ երբ է հատել (մեկնել) Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանը և երբ է վերադարձել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Զարթոնք» կուսակցության ղեկավար  Արա Զոհրաբյանը:
«ՀԵՏԱՔՐՔԻՐ ԹՎԵՐ
ՀՀ ոստիկանությունից ստացված պաշտոնական գրության համաձայն՝ 2021թ. հունվարի 1-ից մինչև հունիսի 20-ը տպագրվել են թվով 238.912 անձը հաստատող փաստաթուղթ (անձնագրեր, նույնականացման քարտեր):
Նախորդ տարվա մեկ կիսամյակի համեմատությամբ այս կիսամյակում 70.000-ից ավելի անձը հաստատող փաստաթղթեր է տպագրվել:
Կրկնաքվեարկության վարկած
Տպագրվում է Հայաստանից երկար ժամանակ բացակայող X-ի տվյալներով Y-ի լուսանկարով անձնագիր:
Y-ն ընտրում է X-ի փոխարեն, իսկ համապատասխան սարքը կտրոնն առանց լուսանկարի է տպագրում՝ հետքերը կոծկելու համար (Տես օրինակ՝ կից տեսանյութը): Մատնահետքերի մասը շրջանցվում է հատուկ ծրագրով:
Կրկնաքվեարկությունները բացահայտելու համար կարելի է ստուգել, թե ընտրությանը մասնակցած 1.282.411 քաղաքացիներից յուրաքանչյուրը վերջին անգամ երբ է հատել (մեկնել) Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանը և երբ է վերադարձել»:

To reveal double votes, they can check to see the last time that each of the 1,282,411 citizens who participated in the elections has crossed (gone to) the state border of the Republic of Armenia and when he or she has returned. This is what leader of Zartonk (Awakening) Party Ara Zohrabyan wrote on his Facebook page, adding the following:
“INTERESTING FIGURES
According to an official letter sent by the Police of Armenia, 238,912 identification documents (passports, identification cards) have been printed between January 1 and June 20, 2021.
Compared with one semester of the past year, over 70,000 identification documents have been printed during the past six months.
Hypothesis of double votes
A passport with the photo of Y with the data of X, who has not been in Armenia for a long time, is printed.
Y votes instead of X, and the relevant device prints the check without the photo in order to conceal the traces (See for example the attached video). The part about fingerprints is bypassed through a special program.
To reveal double votes, they can check to see the last time that each of the 1,282,411 citizens who participated in the elections has crossed (gone to) the state border of the Republic of Armenia and when he or she has returned.”