Արքայազն Հարին եւ նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, շարունակել են փող ստանալ թագավորական ընտանիքից 2020թ. սկզբին «վերջնական խզումից» հետո, տեղեկացնում է Lenta-ն՝ հղում կատարելով Daily Star-ին։
Ինչպես տեղեկացրել է աղբյուրը արքայազն Չառլզի Քլարենս հաուս նստավայրից, թագուհու որդու ծախսերի մեջ նշված է 4,4 մլն ֆունտ ստեռլինգ, որոնք ծախսվել են «Սասեքսի հերցոգի եւ հերցոգուհու եւ Քեմբրիջի հերցոգի եւ հերցոգուհու գործունեության վրա»։ Թե ինչ գումար է բաժին ընկել արքայազն Հարիին եւ Մեգան Մարքլին՝ չի նշվում, բայց ինսայդերը այն «զգալի» է անվանել։ Նրանց աջակցությունը դադարեցրել են միայն 2020թ. ամռանը։
Օփրա Ուինֆրիի հարցազրույցում արքայազն Հարին հավաստիացրել է, որ ընտանիքը լրիվ դադարել նրան ֆինանսական օգնություն ցուցաբերել անցած տարվա առաջին եռամսյակում, ԱՄՆ մեկնելուց անմիջապես հետո։
Քլարենս հաուսի ներկայացուցիչը մանրամասներ չի նշել արքայազն Չառլզի կողմից Սասեքսի հերցոգի եւ հերցոգուհու ֆինանսավորման մասին, բայց ասել է. «Փաստ է։ Եվ միակ բանը, որ կարող եմ ասել»։
Բացի այդ, արքայազն Հարին եւ Մեգան Մարքլը շարունակել են ստանալ արքայազն Չառլզի Քոռնուոլ կոմսությունից եկամտի մի մասն արդեն այն բանից հետո, երբ դադարել էին կատարել թագավորական ընտանիքի ավագ անդամների պարտականությունները։
Արժե նշել, որ զույգը բրիտանական բյուջե է վճարել 2,4 մլն ֆունտ ստեռլինգ Վինձորի Ֆրոգմոր պատմական քոթեջի եւ Մեյդենհեդի նորոգման եւ կիսամյա վարձակալման համար, որտեղ ապրում էր մինչեւ Միացյալ Նահանգներ մեկնելը։

Принц Гарри и его супруга Меган Маркл продолжали получать деньги от королевской семьи после «окончательного разрыва» в начале 2020 года, сообщает Lenta со ссылкой на Daily Star.
Как сообщил источник в резиденции принца Чарльза Кларенс-хаус, в расходах сына королевы значатся 4,4 миллиона фунтов стерлингов, потраченных «на деятельность герцога и герцогини Сассекских и герцога и герцогини Кембриджских». Какая именно сумма досталась принцу Гарри и Меган Маркл, не уточняется, однако инсайдер назвал ее «значительной». Им перестали оказывать поддержку только летом 2020 года.
В интервью Опре Уинфри принц Гарри утверждал, что семья полностью перестала финансово ему помогать в первом квартале прошлого года, сразу после отъезда в США.
Представитель Кларенс-хауса не раскрыл подробностей финансирования герцога и герцогини Сассекских принцем Чарльзом, однако заявил: «Это факт. И единственное, что я могу сказать».
Кроме того, принц Гарри и Меган Маркл продолжали получать часть дохода принца Чарльза от графства Корнуолл уже после того, как прекратили исполнять обязанности старших членов королевской семьи.
Стоит отметить, что пара выплатила в британский бюджет 2,4 миллиона фунтов стерлингов за ремонт и полуторагодичную аренду исторического коттеджа Фрогмор в боро Виндзор и Мейденхед, где проживала до отъезда в Соединенные Штаты.