Արքայազն Հարին եւ նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, շարունակել են փող ստանալ թագավորական ընտանիքից 2020թ. սկզբին «վերջնական խզումից» հետո, տեղեկացնում է Lenta-ն՝ հղում կատարելով Daily Star-ին։
Ինչպես տեղեկացրել է աղբյուրը արքայազն Չառլզի Քլարենս հաուս նստավայրից, թագուհու որդու ծախսերի մեջ նշված է 4,4 մլն ֆունտ ստեռլինգ, որոնք ծախսվել են «Սասեքսի հերցոգի եւ հերցոգուհու եւ Քեմբրիջի հերցոգի եւ հերցոգուհու գործունեության վրա»։ Թե ինչ գումար է բաժին ընկել արքայազն Հարիին եւ Մեգան Մարքլին՝ չի նշվում, բայց ինսայդերը այն «զգալի» է անվանել։ Նրանց աջակցությունը դադարեցրել են միայն 2020թ. ամռանը։
Օփրա Ուինֆրիի հարցազրույցում արքայազն Հարին հավաստիացրել է, որ ընտանիքը լրիվ դադարել նրան ֆինանսական օգնություն ցուցաբերել անցած տարվա առաջին եռամսյակում, ԱՄՆ մեկնելուց անմիջապես հետո։
Քլարենս հաուսի ներկայացուցիչը մանրամասներ չի նշել արքայազն Չառլզի կողմից Սասեքսի հերցոգի եւ հերցոգուհու ֆինանսավորման մասին, բայց ասել է. «Փաստ է։ Եվ միակ բանը, որ կարող եմ ասել»։
Բացի այդ, արքայազն Հարին եւ Մեգան Մարքլը շարունակել են ստանալ արքայազն Չառլզի Քոռնուոլ կոմսությունից եկամտի մի մասն արդեն այն բանից հետո, երբ դադարել էին կատարել թագավորական ընտանիքի ավագ անդամների պարտականությունները։
Արժե նշել, որ զույգը բրիտանական բյուջե է վճարել 2,4 մլն ֆունտ ստեռլինգ Վինձորի Ֆրոգմոր պատմական քոթեջի եւ Մեյդենհեդի նորոգման եւ կիսամյա վարձակալման համար, որտեղ ապրում էր մինչեւ Միացյալ Նահանգներ մեկնելը։

Prince Harry and his wife Meghan Markle continued to receive money from the royal family after their final break in early 2020, Daily Star reported.
According to a source at the residence of Prince Charles Clarence House, the Queen's son's expenses include £ 4.4 million spent on the activities of the Duke and Duchess of Sussex and the Duke and Duchess of Cambridge. What exactly the amount went to Prince Harry and Meghan Markle is not specified, but an insider called it significant. They were no longer supported until the summer of 2020.
In an interview with Oprah Winfrey, Prince Harry claimed that the family completely stopped helping him financially in the first quarter of last year, immediately after leaving for the United States.
A Clarence House spokesman did not disclose details of Prince Charles' funding for the Duke and Duchess of Sussex.
In addition, Prince Harry and Meghan Markle continued to receive a portion of Prince Charles' income from Cornwall after they had ceased to serve as senior members of the royal family.
It is worth noting that the couple paid £ 2.4 million to the British budget for renovations and a one-and-a-half-year rent of the historic Frogmore cottage in Windsor and Maidenhead, where they lived before leaving for the United States.