«Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում» հոսպիտալացված 23 հիվանդից 15-ը (11 երեխա և 4 մեծահասակ) այսօր դուրս է գրվել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
Մնացած 8 հիվանդի բուժումը շարունակվում է, նրանց վիճակը գնահատվում է թեթև՝ դրական դինամիկայով:
Նախորդ օրը երեկոյան չհոսպիտալացվածները վերադարձել են Տավուշի մարզ, որտեղ նրանց նկատմամբ սահմանվել է բժշկական հսկողություն: Երեխաներից մեկն ունեցել է սրտխառնոց և փսխում, որի պատճառով հոսպիտալացվել է «Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնում», նրա վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության: Վերցված նմուշների լաբորատոր հետազոտություններն ընթացքի մեջ են:

YEREVAN. – Fifteen (11 children and 4 adults) of the 23 patients who are being treated at Gyumri Infectious Diseases Hospital were discharged Saturday, according to the Ministry of Health of Armenia.
The treatment of the other eight patients is continuing, and they are in mild condition—with positive dynamics.
On Friday evening, those who were not hospitalized returned to Tavush Province where they were placed under medical supervision. One of the children had nausea and vomiting, due to which this child was taken to the Noyemberyan town hospital; this child is in moderate condition.