Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում դիմավորել է երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ Կառավարությունից:
Այցի շրջանակում Շառլ Միշելը կհանդիպի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը եւ Շառլ Միշելը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցություններն ամփոփող հայտարարություններով:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը կհանդիպի նաեւ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Исполняющий обязанности вице-премьера Армении Мгер Григорян в международном аэропорту «Звартноц» встретил прибывшего в Армению с двухдневным визитом председателя Европейского совета Шарля Мишеля. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства республики.
В рамках визита Шарль Мишель встретится с исполняющим обязанности премьер-министра Армении Николом Пашиняном. После встречи Никол Пашинян и Шарль Мишель выступят с заявлениями для СМИ по итогам переговоров.
Председатель Европейского совета встретится также с президентом республики Арменом Саркисяном и посетит Мемориальный комплекс «Цицернакаберд», чтобы отдать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.