Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում դիմավորել է երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ Կառավարությունից:
Այցի շրջանակում Շառլ Միշելը կհանդիպի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը եւ Շառլ Միշելը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցություններն ամփոփող հայտարարություններով:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը կհանդիպի նաեւ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

At Zvartnots International Airport, acting Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan greeted President of the European Council Charles Michel, who has arrived in Armenia on a two-day visit, as reported the Government of Armenia.
During the visit, Michel will meet with acting Prime Minister Nikol Pashinyan, after which Pashinyan and Michel will make statements summing up their talks for mass media representatives.
The President of the European Council will also meet with President of Armenia Armen Sarkissian and will visit Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex to pay tribute to the victims of the Armenian Genocide.