2021թ. հունիսի 12-ին Սյունիքի մարզի բնակիչը հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ անհայտ անձը, 2021թ. հունիսի 11-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում, «ՏիկՏոկ» սոցիալական ցանցի միջոցով իր 12-ամյա աղջկա հետ շփման ժամանակ, կիսամերկ վիճակով տեսանկարել է նրան և այն հրապարակելու սպառնալիքով իրենից պահանջել և ստացել է գումար: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում ՔԿ-ից:
Հաղորդման հիման վրա նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝  ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը:
Պարզվել է, որ 32-ամյա տղամարդը տասնչորս տարին չլրացած՝ 26.01.2009թ. ծնված աղջնակի նկատմամբ, էլեկտրոնային հաղորդակցության ցանցի կիրառմամբ, պարբերաբար՝ 2021թ. հունիսի 11-ից մինչև հունիսի 12-ն ընկած ժամանակահատվածում, կատարել է անառակաբարո գործողություններ:
Մանսավորապես՝ տղամարդը, թաքցնելով իր իրական տվյալներն ու նպատակը, «ՏիկՏոկ» սոցիալական ցանցում գրանցված էջով, հիշյալ ժամանակահատվածում՝ օրվա տարբեր ժամերին,  խաբեությամբ աղջնակից  պահանջել է մերկանալ, համբուրվել անչափահաս եղբոր հետ, այդ ամենը լուսանկարահանել ու տեսանկարահանել և ուղարկել իրեն. երեխան կատարել է իրենց պահանջվածը, որից հետո իր կիսամերկ լուսանկարներն ու կատարված տեսագրությունները «Ինստագրամ», «Վայբեր» հավելվածների միջոցով ուղարկել է տղամարդուն:
Վերջինս, երեխայի մասին արատավորող տեղեկություններ հրապարակելու սպառնալիքով, աղջնակի հորից պահանջել է գումար, իսկ որպեսզի սպառնալիքները լուրջ ընկալվեն, «ՏիկՏոկ» սոցիալական ցանցում գրանցված իր էջում հրապարակել է երեխայի կիսամերկ նկարը, իսկ պահանջած գումարն ստանալուց հետո ջնջել է հրապարակումը։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կապանի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 142-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով, որն ուղարկվել է  ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչություն և ընդունվել վարույթ։ 12-ամյա աղջնակը և վերջինիս հայրը ճանաչվել են տուժող և  հարցաքննվել:
Ձեռնարկված քննչական գործողությունների և ՀՀ ոստիկանության Կապանի բաժնի  աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացված միջոցառումների արդյունքում 32-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել և ձերբակալվել է՝ շորթում և անառակաբարո գործողություններ կատարելու  կասկածանքով:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու ուղղությամբ:

Как сообщили в следственном комитете: «12 июня 2021 года житель Сюникской области представил в полицию заявление о том, что неизвестный в период с 11 по 12 июня в ходе общения с 12-летней девочкой посредством социальной сети TikTok снимал ее полуобнаженной, а затем, шантажируя публикацией видеоматериала потребовал и получил денежную сумму.
В ходе подготовки материалов, выяснился ряд обстоятельств, в том числе и была установлена личность предполагаемого преступника.
Выяснилось, что 32-летний мужчина совершал непристойные действия по отношению к девочке 2009 г.р.
В частности, 11-12 июня, скрывая свои истинные данные и цели, посредством TikTok потребовал от девочки обнажиться и целоваться с несовершеннолетним братом, снимать видео и отправлять ему. Девочка выполнила требования и отправила мужчине свои полуобнаженные фото и видео через приложения Instagram и Viber.
Последний, угрожая опубликовать клеветническую информацию о ребенке, потребовал деньги у отца девочки, а для того, чтобы к угрозам отнеслись всерьез, опубликовал полуобнаженное фото ребенка на своей странице, зарегистрированной в соцсети «ТикТок», а получив требуемую сумму удалил их
В Капанском управлении Полиции РА возбуждено уголовное дело по статье 182 части 1 статьи 142 части 2 пунктов 3, 4, 6 Уголовного кодекса РА, которое направлено в Следственный комитет РА.
В результате проведенных следственных действий 32-летний мужчина был найден, задержан по подозрению в вымогательстве и непристойных действиях. Расследование продолжается. Принимаются меры к выяснению всех обстоятельств дела для проведения объективного и всестороннего расследования».