ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միությունը միանում է Սյունիքի  համայնքապետերի  համար կազմակերպած ստորագրահավաքին: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միության ֆեյսբուքյան էջում:
«Երկրորդ օրն է Հյուսիսային պողոտայում մեկնարկել է Գորիսի ու Քաջարանի համայնքապետեր Առուշ Առուշանյանին ու Մանվել Փարամազյանին, Մեղրու նախկին համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանին, Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանին, ԶՊՄԿ անվտանգության դեպարտամենտի ղեկավար Արամ Գասպարյանին ազատազրկումից անհապաղ ազատ արձակելու պահանջով ստորագրահավաքը։
Որքան էլ փորձենք հեռու մնալ որակումներից, սույն անձանց նկատմամբ իրականացվող քայլերը չեն կարող չդիտարկվել որպես քաղաքական հաշվեհարդարի դրսևորում, մանավանդ որ դրանք գրեթե անմիջապես եկան հաջորդելու Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին, դրանց նախորդած իրադարձություններին։
Պարոն վարչապետ, երկրին պատուհասածը որքան էլ ընդդիմության հետ մեկտեղ է պահանջում ողջամտության դրսևորում, այդուհանդերձ փաստական իշխանությունը Դուք եք, և հետևաբար առաջաքայլի պատասխանատվությունը ձերն է։ Դուք պարզապես պարտավոր եք կարգավորել ներքաղաքական մթնոլոտը, միավորել հանրությանը, կազմակերպել արտաքին վտանգին դիմակայելը։
Մենք միանում ենք ստորագրահավաքին և գտնում, որ անազատության հետ չկապված այլ խափանման միջոց կիրառելու պայմաններում հնարավոր է հետագայում ապահովել նշված անձանց նկատմամբ արդար ու թափանցիկ դատաքննություն»,- հայտնում են ֆեյսբուքյան էջում։

Союз офицеров запаса Службы национальной безопасности присоединился к сбору подписей, организованном в защиту главы общин Сюникской области. Об этом сообщается на странице Союза офицеров запаса СНБ в Facebook.
«Уже второй день на Северном проспекте проходит сбор подписей с требованием освобождения мэров Гориса и Каджарана Аруша Арушаняна и Манвела Парамазяна, экс-мэра Мегри Мхитара Закаряна, мэра Сисиана Артура Саркисяна, начальника управления безопасности ЗГМК Арама Гаспаряна.
Как бы мы ни старались держаться подальше от оценок, шаги, предпринятые против этих людей, нельзя рассматривать иначе, как политическую месть, тем более что они были предприняты почти сразу после внеочередных выборов в Национальное собрание, а также событий, которые им предшествовали.
Господин премьер-министр, Вы просто обязаны урегулировать внутриполитическую ситуацию, объединить общество, организовать сопротивление внешним угрозам.
Мы присоединяемся к сбору подписей. Мы считаем, что в условиях применения иной меры пресечения, не связанной с лишением свободы, можно обеспечить справедливое и прозрачное судебное разбирательство в отношении упомянутых лиц в будущем», — отмечается в заявлении.