Գեղարքունիքի մարզի Զոլաքար համայնքում կրկին լարված իրավիճակ է: Ոստիկանները շարունակում են բերման ենթարկել համայնքապետարանի աշխատակիցներին, հաղորդում է «Երկիր Մեդիան», որը նաեւ տեսանյյութ է հրապարակել:
Բերման ենթարկելու ընթացքում նրանցից մեկի առողջական վիճակը վատացել է եւ ստիպված են եղել շտապօգնություն կանչել: Զոլաքարի բնակիչները դեմ են մարզպետի կողմից նշանակված համայնքապետի պաշտոնակատարին:
Մարդկանց խոսքով՝ նախկին ղեկավարը՝ Արման Ղազարյանը, որը նաեւ «Հայաստան» դաշինքի անդամ է, գյուղի համար մեծ աշխատանքներ է արել, իսկ նրան փոխարինող պաշտոնակատարին իրենք չեն ընդունում:
Հիշեցնենք, որ դեռ հուլիսի 27-ի եւ հուլիսի 28-ի վաղ առավոտյան ոստիկանությունը բերման է ենթարկել համայնքապետարանի այն աշխատակիցներին, որոնք դեմ են արտահայտվել նոր ղեկավարի նշանակմանը:

The situation in Zolakar village of Gegharkunik Province of Armenia is tense again as police officers continue to apprehend employees of the village council, Yerkir Media TV reports. The television station has also released a video.
While being apprehended, one of the employees started feeling bad and was in need of paramedics.
The residents of Zolakar are against the acting head of the village appointed by the regional governor.
According to them, former head of the village Arman Ghazaryan, who is also a member of the opposition ‘Armenia’ bloc, did a lot for the village, and they don’t accept the acting head of the village as a replacement.
On July 27 and 28, police officers apprehended the employees of the village council who had protested against the appointment of the new head of the village.