Այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում; Ժամը 04։30-ից 05։00-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Կենտրոնականի պահպանության բաժնից ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բաղրամյան պողոտայում գործող Հայաստանի բանկերից մեկի մասնաճյուղի ազդանշանային ահազանգը միացել է։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն ժամանել են Կենտրոնականի պահպանության բաժնի ծառայողները։ Ոստիկաններն ու պարեկները նշված բանկի պատուհանը հայտնաբերել են կոտրված և նկատել են, որ ներսում տղամարդ կա։
Ոստիկանները, մտնելով ներս, կարողացել են այդ տղամարդուն վնասազերծել, որից հետո օպերատիվորեն ժամանել են Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը, ովքեր ոստիկանների ուղեկցությամբ այդ տղամարդուն տեղափոխել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
Փաստի առթիվ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։  Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ «Արմենիա» բժշկական կենտրոն տեղափոխված տղամարդը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի է. նա 31-ամյա Ստանիսլավ Կ-ն է, ով Հայաստան է ժամանել 2 օր առաջ, և երբ ոստիկանները տագնապային ազդանշանը լսելուց հետո ժամանել են դեպքի վայր, նրան հայտնաբերել են բանկի ներսում՝ սրահում, նստած։

Last night, between 4:30 a.m. and 5:00 a.m. the General Department of State Protection of the Police of Armenia called the Operative Management Center of the Police and reported that the alarm signal of the branch of an Armenian bank located at Baghramyan Avenue in Yerevan had gone off, shamshyan.com reports.
As photojournalist Gagik Shamshyan reported from the scene of the incident, police officers of central Yerevan promptly arrived at the scene, entered the bank and managed to disarm the man, after which paramedics arrived and transferred the man to Armenia Medical Center with the police.
The police station in the Arabkir district of Yerevan is preparing a report on the incident. According to Shamshyan, the man who was transferred to Armenia Medical Center is a 31-year-old citizen of the Russian Federation by the name of Stanislav K, who arrived in Armenia two days ago, and when the police arrived at the scene of the incident after hearing the alarm signal, they found him sitting in the hall in the bank.