Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին:
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարար Խաչատրյանը դեսպանին է ներկայացրել Կառավարության 2021-2026 թթ. գործունեության ծրագիրը, առաջիկա բյուջետային տարում նախանշված առաջնահերթությունները, ինչպես նաեւ Հայաստանի մակրոտնտեսական կայունության, կապիտալ ծախսերի վերանայման եւ հարկային քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Սվենսոնն իր հերթին կարեւորել է երկու երկրների միջեւ համագործակցության խորացումը՝ նշելով, որ Շվեդիան ողջունում է Հայաստանում համակարգային բարեփոխումների իրականացնելու Կառավարության պատրաստակամությունը եւ պատրաստ է շարունակելու աջակցել այդ բարեփոխումների իրականացման գործընթացում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաեւ տնտեսական եւ բիզնես ներդրումների ներգրավման եւ այս ուղղությամբ երկու երկրների միջեւ փոխադարձ տնտեսական հետաքրքրություն ներկայացնող հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաեւ կայուն գործընկերային կապերի հաստատման վերաբերյալ հարցերի լայն շրջանակ:

Министр финансов Тигран Хачатрян принял чрезвычайного и полномочного посла Швеции в Армении Патрика Свенсона. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Минфина республики.
Министр Хачатрян представил послу программу действий Правительства на 2021-2026 годы, приоритеты на ближайший год, а также ряд вопросов, затрагивающих макроэкономическую стабильность страны, пересмотр капитальных расходов и налоговой политики как таковой.
Выразив благодарность за прием, посол Свенссон, в свою очередь, подчеркнул важность углубления сотрудничества между двумя странами, отметив, что Швеция приветствует готовность правительства Армении провести системные реформы в стране. По словам дипломата, Швеция готова продолжать оказывать содействие в реализации этих реформ.