«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ-ում պասիվ վիճակում հայտնված առողջապահության նախկին նախարար Արսեն Թորոսյանը, ում Նիկոլ Փաշինյանը շարքային պատգամավոր դարձրեց, ակնհայտորեն դիսկոմֆորտի մեջ է եւ ուզում է օր առաջ գլուխը պրծացնել խորհրդարանից՝ գործադիր տեղափոխվելով։
Վերջին օրերին, օգտվելով վարչապետի՝ առողջապահության նախարարին ուղղված դիտողությունից, սկսել է նրա դեմ աշխատել: Այս օրերին համացանցում գրոհ է սկսվել նախարարի դեմ` ինչպես ֆեյքերի, այնպես էլ լուրերի տեսքով, թե Փաշինյանն ուզում է ազատվել Ավանեսյանից ու Թորոսյանին վերադարձնել։
Այս մտադրությունների մասին մատնում է նաեւ Ֆեյսբուքում Թորոսյանի ակտիվությունը` 2 օր առաջ նա այցելել էր Գյումրու ԲԿ եւ լուսանկարներ հրապարակել՝ ցուցադրելով, թե ինչպես է ԲԿ ղեկավարությունն ուղեկցում իրեն»:

Оказавшийся в парламенте в пассивном состоянии бывший министр здравоохранения Арсен Торосян, которого Никол Пашинян сделал рядовым депутатом, явно испытывает дискомфорт и хочет как можно быстрее избавиться от Национального Собрания, перейдя в исполнительную власть. Об этом пишет газета «Грапарак».
«В последние дни, воспользовавшись замечаниями главы правительства в адрес министра здравоохранения, он начал работать против последней. В эти дни в интернете началась атака против министра, как в виде фейков, так и новостей о том, что Пашинян хочет избавиться от Анаит Аванесян и вернуть Торосяна.
Об этих намерениях свидетельствует и активность Торосяна в Facebook: два дня назад он посетил Гюмрийский МК и опубликовал фотографии, на которых видно, как руководство больницы сопровождает его», - отмечает «Грапарак».