Հոկտեմբերի 14-ի սահմանային միջադեպի հետևանքով վիրավորված և Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին հոկտեմբերի 16-ին այցելել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊԲ-ից:
Բանակի հրամանատարը հետաքրքրվել է բուժման ընթացքով, շնորհակալություն հայտնել տղաներին ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Զինվորական բժիշկները հավաստիացրել են Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարին, որ վիրավորների ապաքինումը ընթանում է առանց բարդությունների և ժամանակ անց, նրանք հնարավորություն կունենան վերադառնալու իրենց ծառայողական պարտականություններին:
Հավելենք, որ գեներալ-մայոր Վարդանյանը, այցելել է նաև հակառակորդի կողմից թիրախավորված մարտական դիրք, տեղում գնահատել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հետագա անելիքների վերաբերյալ հանձնարարականներ տվել համապատասխան պաշտոնատար անձանց:

Министр обороны Арцаха, командующий Армией обороны республики, генерал-майор Камо Варданян посетил военнослужащих, раненых во время приграничного инцидента 14 октября и лечащихся в Степанакертском центральном военном госпитале.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе АО Арцаха, Варданян поинтересовался ходом лечения, поблагодарил солдат за службу и пожелал скорейшего выздоровления.
Военные врачи заверили главу оборонного ведомства, что лечение раненых протекает без осложнений, и через какое-то время они вернутся к выполнению своих служебных обязанностей.
Генерал побывал также на позиции, которая подверглась обстрелу с азербайджанской стороны, оценил оперативно-тактическую обстановку, дал соответствующие поручения относительно дальнейших действий.