Սեփսիս ախտորոշմամբ հոսպիտալացված ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը մինչեւ կիրակի՝ հոկտեմբերի 17-ը, կմնա հիվանդանոցում, հայտարարել է նրա մամուլի քարտուղար Անգել Ուրենյան, հաղորդում է «Իզվեստիա»-ն:
Ավելի վաղ պլանավորվում էր, որ նա դուրս կգրվի շաբաթ:
«Նա կմնա եւս մեկ օր UC Irvine բժշկական կենտրոնում, որպեսզի շարունակի հակաբիոտիկների ներերակային կուրսը նախքան վաղը դուրս գրվելը»,-գրել է Ուրենյան թվիթերյան էջում:
Նրա խոսքով՝ Քլինթոնը վերականգնվում է, ժամանակ է անցկացնում ընտանիքի հետ, շփվում ընկերների հետ ու դիտում ամերիկյան ֆուտբոլ հեռուստացույցով:
Սպիտակ տան նախկին ղեկավարը հույս ունի առաջիկայում վերադառնալ տուն ու շնորհակալ է բոլորին աջակցության համար, հավելել է նրա ներկայացուցիչը:

Former US President Bill Clinton is expected to be discharged from the hospital on Sunday, according to his spokesperson. Clinton is being treated for a non-COVID-related infection, CBS News reported.
"President Clinton has continued to make excellent progress over the last 24 hours," spokesperson Angel Urena tweeted Saturday. "He will remain overnight at UC Irvine Medical Center to continue to receive IV antibiotics before an expected discharge tomorrow."
Urena said Clinton is in "great spirits."
The 75-year-old former president was admitted to UC Irvine Medical Center on Tuesday and was diagnosed with an infection. He was given "IV antibiotics and fluids," which he responded to well.