Ռուսաստանը պետք է հարգի 2008 թվականի հրադադարի մասին համաձայնագիրը, որն ընդունվել է վրաց-ռուսական պատերազմից հետո։ Այս մասին Թբիլիսիում ասուլիսի ժամանակ ասել է Պենտագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Վրաստանը պետք է մասնակցի «3+3» ձեւաչափին՝ Վրաստան, Ադրբեջան, Հայաստան, Ռուսաստան, Իրան եւ Թուրքիա, փոխանցում է Նովոստի Գրուզիան։
«Ինչ վերաբերում է «3+3» ձեւաչափին, կցանկանայի նշել, որ Ռուսաստանը, որն օկուպացրել է Վրաստանի տարածքի 20 տոկոսը, պետք է հարգի 2008թ․ կնքված համաձայնագիրը՝ նախքան նոր հարթակի մասին խոսելը։ Նախքան Հարավային Կովկասի երկրների հետ համագործակցության մասին խոսելը՝ նրանք պետք է ամրապնդեն տարածաշրջանային համագործակցությունը»,-ասել է նա։

Russia needs to respect the 2008 ceasefire agreement that was adopted after the Georgian-Russian war. This is what US Secretary of Defense Lloyd Austin said during a news conference in Tbilisi, responding to a question whether Georgia should join the '3+3' format (Georgia, Azerbaijan, Armenia, Russia, Iran and Turkey), Georgia News reports.
In regard to the format, Austin said he would like to state that Russia, which has occupied 20% of Georgian territory, needs to respect the agreement signed in 2008 before talking about a new platform. He added that Russia needs to strengthen regional cooperation before talking about cooperation with the countries of the South Caucasus.