Այսօր՝ օրվա երկրորդ կեսին, ԱՀ  Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա  համայնքի  ուղղությամբ թշնամու բանակի առաջատար ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակ են բացել։
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ ՊԲ մամուլի խոսնակ Սուրեն Սարումյանը։
«Նախնական տվյալներով՝ տուժածներ չկան»,֊ նշել է Ս. Սարումյանը։
Նա հավելել է, որ դեպքի մասին  տեղեկացրել են Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Այսօր նաեւ Արցախի Մարտունու շրջանի Սարգսաշեն գյուղի հատվածում են ադրբեջանական կողմից կրակոցներ հնչել: Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Էդիկ Ավանեսյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ չեն եղել, այլ «հեռվում մեկ-երկու կրակոց է լսվել, ամեն բան նորմալ է»:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 14-ին ադրբեջանական զինված ուժերը հարձակվել էին Մարտունու շրջանի Նոր Շեն բնակավայրի ուղղությամբ, որի հետեւանքով վիրավորվել էր ՊԲ 6 զինծառայող, որոնց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Նույն օրը կրակոցներ էին եղել նաեւ Ասկերանի շրջանի Հարավ գյուղի հատվածում։ Ավելի վաղ՝ հոկտեմբերի 9-ին, Մարտակերտ քաղաքին հարակից այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ ադրբեջանական զինված ուժերի դիպուկահարի կրակոցից տրակտորի մեջ սպանվել էր նույն քաղաքի բնակիչ Արամ Տեփնանցը:

Today in the afternoon the Azerbaijani army’s leading units opened irregular fire in the direction of Karmir Shuka community of Martuni region of Artsakh (Nagorno-Karabakh) with rifles.
This is what Spokesperson of the Defense Army of Artsakh Suren Sarumyan said during a conversation with Artsakhpress.
“According to preliminary data, there are no victims,” he stated, adding that the Defense Army has reported the incident to the command of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh.
Gunshots were also heard from the Azerbaijani side in the section of Sargsashen village of Martuin region as well. During a conversation with Armenian News-NEWS.am, head of the administration of Martuni region Edik Avanesyan informed that there were no gunshots fired in the direction of the village, adding that there were “only one or two gunshots from a distance”, everything is normal”.
On October 14, the Azerbaijani Armed Forces attacked the Nor Shen settlement of Martuni region, injuring 6 soldiers of the Defense Army whose lives aren’t at risk. That same day, gunshots were fired at Harav village of Askeran region. Earlier, on October 9, resident of Martakert city Aram Tepnants was shot by an Azerbaijani sniper and died in his tractor while farming in the garden near the city.