Բրյուսելում, Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կենտրոնակայանում սկսվել է Ռուսաստան-ՆԱՏՕ Խորհրդի նիստը, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
Մոսկվան ՌՆԽ երկու տարվա մեջ առաջին նիստին ներկայացնում է ԱԳՆ եւ պաշտպանության միջգերատեսչական հանձնաժողովը, դիվանագիտական գերատեսչությունից հանձնաժողովի կազմում է փոխնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոն։
Հանդիպումը շարունակում է անվտանգության երաշխիքների վերաբերյալ Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ բանակցությունները, որոնք տեղի ունեցան հունվարի 9-10-ին Ժնեւում։ Ինչպես սպասվում է, կողմերը փորձելու են քննարկել փոխադարձ մտահոգությունները։  Նախատեսվում է, որ միջոցառումը կտեւի մոտ երեք ժամ։

В штаб-квартире Североатлантического альянса в Брюсселе началось заседание Совета Россия — НАТО, передает  РИА Новости
Москву на первом за два года заседании СРН представляет межведомственная комиссия МИД и Минобороны, от дипведомства туда входит заместитель министра иностранных дел Александр Грушко.
Встреча продолжает переговоры России и США по гарантиям безопасности, которые состоялись 9-10 января в Женеве. Как ожидается, стороны постараются обсудить взаимные опасения. Планируется, что мероприятие продлится около трех часов.