Բրյուսելում, Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կենտրոնակայանում սկսվել է Ռուսաստան-ՆԱՏՕ Խորհրդի նիստը, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
Մոսկվան ՌՆԽ երկու տարվա մեջ առաջին նիստին ներկայացնում է ԱԳՆ եւ պաշտպանության միջգերատեսչական հանձնաժողովը, դիվանագիտական գերատեսչությունից հանձնաժողովի կազմում է փոխնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոն։
Հանդիպումը շարունակում է անվտանգության երաշխիքների վերաբերյալ Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ բանակցությունները, որոնք տեղի ունեցան հունվարի 9-10-ին Ժնեւում։ Ինչպես սպասվում է, կողմերը փորձելու են քննարկել փոխադարձ մտահոգությունները։  Նախատեսվում է, որ միջոցառումը կտեւի մոտ երեք ժամ։

The meeting of the Russia-NATO Council began in the North Atlantic Alliance headquarters in Brussels, RIA Novosti reported.
The interdepartmental commission of the Foreign Ministry and Defense Ministry represents Moscow. It includes Deputy Foreign Minister Alexander Grushko on behalf of the diplomatic mission.
The meeting is a continuation of the U.S.-Russian talks on security guarantees, which took place on January 9-10 in Geneva. The sides are expected to discuss mutual concerns. The event is scheduled to last about three hours.