Մեքսիկայի Գուանախուատո նահանգի Սիլաո քաղաքում մի խումբ զինված անձինք սպանել են 6 հոգուց բաղկացած ընտանիքի, այդ թվում՝ մեկ երեխայի, հայտնում է քաղաքային ոստիկանությունը, փոխանցում է ՌԻԱ նովոստին։
«Քաղաքացիական անվտանգության նախարարությունը դատապարտում է այսօր կեսօրին Սան Խոսե դե Գրասիա համայնքում տեղի ունեցած իրադարձությունները. Դժբախտ դեպքի հետեւանքով վեց մարդ է զոհվել, եւս երկուսը վիրավոր են», - ասվում է Սիլաոյի ոստիկանության ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
Միջադեպի ականատեսների վկայությամբ՝ զինված անձինք մի քանի մեքենաներով կրակել են փողոցով քայլող մի խումբ մարդկանց վրա։ Մահացածների թվում երեխա կա։
Մեկ ամիս առաջ Սիլաոյում նմանատիպ միջադեպի հետեւանքով 8 մարդ էր սպանվել։
Մեքսիկայի անվտանգության եւ քաղաքացիների պաշտպանության նախարարության տվյալներով՝ 2021 թվականի առաջին 9 ամիսներին երկրում գրանցվել է դիտավորյալ սպանության 25 392 դեպք կամ օրական մոտ 94 դեպք, ինչը 2020 թվականի ցուցանիշների համեմատ նվազել է 3,4%-ով։

Six members of a family were murdered in a rural community in Mexico's Guanajuato state, one of the most violent in the country, local authorities said Sunday, AFP reported.
Four men and two women aged between 24 and 73 were found in a building with visible gunshot wounds, the state public prosecutor's office said.
The attack took place on Saturday night.
It was the fifth attack in the rural municipality of Silao in the last four months, the prosecutor's office said.
Crime scene investigations found plastic wrappers with inscriptions alluding to a criminal group.
The central state of Guanajuato is a prosperous industrial area that is home to an oil refinery, but it has become one of the most violent in Mexico due to a dispute between the Santa Rosa de Lima and Jalisco New Generation drug cartels.
The two groups are competing for control of drug trafficking and fuel thefts in the state, amongst other crimes.