Վահագն Խաչատրյանին ընտրել է Նիկոլ Փաշինյանը, նա նախագահ է աշխատելու Նիկոլ Փաշինյանի մոտ։ Այս մասին մարտի 2-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
Նա հիշեցրեց Խաչատրյանի խոսքերը, թե ինքը իշխող քաղաքական թիմի անդամ է: Վերկուսակցական արբիտր, անաչառություն, զսպվածություն, հավասարակշռություն. այս ամենը, նրա կարծիքով, այս արտահայտությունից հետո ոչինչ է։ «Նախագահի թեկնածուն, ով հայտարարում է, որ նախագահ է բոլորի համար, իրավունք չունի ասելու, որ ինքը քաղաքական թիմի անդամ է։ Մենք բացարձակապես ցանկություն չունենք լեգիտիմացնելու այս գործընթացը։ Խորհրդարանական ընդդիմությունը բոյկոտում է նախագահի թեկնածուի առաջադրումը, քանի որ ցանկացած քաղաքական գործընթաց Հայաստանում որոշվում է մեկ անձի կողմից»,- ասաց Մամիջանյանը։
Խորհրդարանական խմբակցության քարտուղարը որպես ընդդիմության հիմնական նպատակ նշեց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, եւ եթե այդ հրաժարականը Վահագն Խաչատրյանի գործառույթների ներգրավում է պահանջում, ապա ընդդիմությունն այդպես էլ կանի: «Խաչատրյանը պետք է որոշի՝ ուզում է պատմության ճիշտ, թե սխալ կողմում լինեն»,- ընդգծեց նա։

Ваагна Хачатряна избрал Никол Пашинян (премьер-министр Армении – ред.), он будет работать президентом у Никола Пашиняна. Об этом в беседе с журналистами 2 марта заявил секретарь парламентской фракции блока «Честь имею» Айк Мамиджанян.
Он напомнил слова Хачатряна о том, что является членом правящей политической команды. Надпартийный арбитр, беспристрастность, сдержанность, противовесы, все это, по его оценке, после этой фразы уже ничто. «Кандидат в президенты, заявляющий, что он президент для всех, не имеет права говорить, что является членом политической команды. У нас нет абсолютно никакого желания легитимизировать этот процесс. Парламентская оппозиция бойкотирует выдвижение кандидатуры в президенты, так как любой политический процесс в Армении определяет один человек», – отметил Мамиджанян.
В качестве основной цели оппозиции секретарь парламентской фракции назвал отставку Никола Пашиняна, и если эта отставка потребует привлечения функций Ваагна Хачатряна, то оппозиция так и это сделает. «Хачатрян должен решить, хочет быть на правильной стороне истории или на неправильной», – подчеркнул он.