Սեյրան Օհանյանը համաձայն չէ տեսակետին, որ ընդդիմության կազմակերպած ակցիաներին մասնակցող մարդկանց թիվը չի ավելանում. «Մենք Երեւանում եւ մարզերում մեկ շաբաթ է, որ մենք իրականացնում ենք տարբեր ակցիաներ եւ դուք նկատել եք, որ բավականին լուրջ քանակություն է հավաքվում»,-«Հաղթանակ» զբոսայգում այսօր՝ մայիսի 9-ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը:
«Մենք  ամեն օր այդ գործողություններից հետո նստում, վերլուծում ենք, արդյունքներն ամփոփում ենք, նշում ենք դրական, նաեւ այն բացթողումները, որոնք կան: Կարծում եմ՝ այս թափանիվը շարժվում է առաջ, մեր համակիրների թիվն ավելի է մեծանում:
Սա մեկ անձի շարժում չէ, նախկին իշխանությունները, նախկին նախագահներն ամեն ինչ արել են, որ մենք արժեքներ ձեռք բերենք: Մենք ձեռք ենք բերել անկախություն, ձեռք ենք բերել ինքնիշխանություն, այդ տարիներին կանոնավոր բանակ է ձեւավորվել, հաղթել ենք Արցախում, Արցախն ու Հայաստանը եղել են մեկ կուռ անվտանգային համակարգ: Այս իշխանությունների օրոք է, որ գալով իշխանության 2018-ին, իրենք իրենց որոշումներն իրականացրել են իրավիճակի ոչ սթափ գնահատման եւ ոչ սթփ կանխազգացումի արդյունքում: Ամեն ինչ արել են, որ բանակցային գործընթացը չլինի: Իսկ այնտեղ, որտեղ վերջանում են բանակցությունները, սկսվում են մարտական գործողություններ»,-ասաց նա:
Դիտարկմանը, որ Սերժ Սարգսյանն է ԱԺ-ում ժամանակին հայտարարել, որ բանակցային գործընթացը տապալվել է, Սեյրան Օհանյանը հակադարձեց. «Սերժ Սարգսյանի օրոք բանակցային գործընթացը չի տապալվել, եղել են տարբեր փաստաթղթեր եւ տարբեր ատյաններում դրանք ուղղված են եղել միայն ու միայն Արցախի ինքնորոշումն առաջ տանելու: Այդ բանակցային գործընթացն է թույլ տվել, որ Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ լայնածաված գործողություններ չլինեն: Այսօրվա իշխանություններն են, որ իրավիճակի ոչ սթափ գնահատմամբ բերել են նոր պատերազմի: Նրանք պատերազմի ողջ ընթացքում խրախուսել են նահանջը, Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ, 4-րդ նախագահն անձամբ, իրենց ձեռքով , չտիրապետելով իրավիճակին, տվել են տարբեր կոչումներ»:

Seyran Ohanyan, leader of the opposition "Armenia" Faction in the National Assembly (NA) and former defense minister of Armenia, does not agree with the opinion that the number of people participating in the ongoing opposition actions of protest is not increasing.
"We have been carrying out various actions in [the capital] Yerevan and the provinces for a week now, and you have noticed that quite a considerable amount [of people] is assembling," Ohanyan told reporters at Victory Park Monday.
"Every day, after those actions, we sit down, analyze, sum up the results, note the positives, as well as the shortcomings that exist. I believe this flywheel is moving forward, the number of our supporters is growing more. This is not a one-man movement. The former authorities, the former presidents did everything for us to acquire values," Ohanyan added, in particular.
And to the remark that then-President Serzh Sargsyan had announced in the NA that the Nagorno-Karabakh (Artsakh) negotiation process had failed, Seyran Ohanyan responded: “The negotiation process did not fail under Serzh Sargsyan. There were various documents, and in various instances they were aimed only at advancing the self-determination of Artsakh. (…). It is the current authorities that have brought to a new war due to the non-sober assessment of the situation."