ԱՄՆ-ի բնակիչը Գինեսի ռեկորդ է սահմանել՝ իր կյանքի ընթացքում ուտելով ամենամեծ քանակությամբ Big Mac-ները, գրում է LADBible-ը։ Տղամարդու խոսքով՝ իր կերած սենդվիչների թիվը գերազանցել է 30 000-ը։
Վիսկոնսինից Դոնալդ Գորսկեն իր առաջին Big Mac-ը կերել է 1972 թվականին, այդ օրվանից տղամարդն ամեն օր դրանցով է սնվում՝ օրական միջինը երկու սենդվիչ ուտելով: Ամերիկացու խոսքով՝ հենց որ առաջին անգամ փորձել է այս բուրգերը, հասկացել է, որ այն իր կյանքի ամենահամեղ ուտելիքն է։
«Այն ժամանակ ես ինքս ինձ ասացի. «Հնարավոր է՝ ես դրանք ուտեմ մինչեւ կյանքիս վերջը»,- հիշում է տղամարդը:
Ինչպես պատմել է Դոնալդի կինը, իրեն զարմացրել է ամուսնու կիրքը արագ սննդի նկատմամբ, սակայն ի վերջո հաշտվել է նրա ճաշակի հետ։ Ավելին, կինը երբեմն ինքն է Գորսկեի համար Big Mac բերել տուն՝ իմանալով, որ նա ուրախ կլինի այդ նվերից։
Տղամարդու խոսքով՝ մինչեւ 2022 թվականը ինքը կերել է 32 430 Big Mac, չնայած դրան՝ նա վստահեցնում է, որ իր առողջության հետ կապված ամեն ինչ կարգին է։ Դոնալդը պարբերաբար անալիզներ է հանձնում, վերահսկում է խոլեստերինի մակարդակը եւ ամեն օր քայլում 10 կմ:

A resident of the U.S. set a Guinness record for the largest number of "Big Macs" he has ever eaten, LADBible reported.
According to the man, the number of burgers he ate passed the 30,000 mark.
Donald Gorske of Wisconsin ate his first Big Mac in 1972, since then the man eats them every day, eating on average two burgers a day. According to the American, as he first tasted the burger, he realized it was the most delicious meal of his life.
"In that moment I said 'I'm going to probably eat these for the rest of my life'," he said.
According to Donald's wife, she was surprised by her husband's passion for fast food, but eventually, she came to terms with her spouse's tastes. Moreover, the woman herself sometimes brought home a "Big Mac" for Gorske, knowing that he would be happy with such a gift.
According to the man, by 2022 he had eaten 3,230 Big Macs, yet he said he was in good health. Donald takes regular tests, monitors his cholesterol and walks 10 kilometers every day.