Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում մեկնարկած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է ՖԻՖԱ-ի (Ֆուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիա) նախագահ Ջաննի Ինֆանտինոյի հետ, NEWS.am–ին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահ Խաչատուրյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս ՖԻՖԱ-ի հետ համագործակցությանը և ջանքեր է գործադրում՝ նպաստելու Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման նպատակով իրականացվող աշխատանքներին, ընդգծվել ՖԻՖԱ-ի աջակցությունն այդ գործում:

Armenian President Vahagn Khachaturyan met with the President of FIFA Gianni Infantino during the World Economic Forum in Davos, the press service of the Armenian President informed NEWS.am.
Vahagn Khachaturyan noted that Armenia attaches great importance to cooperation with FIFA and aims to contribute to the development of football in the country.
The works aimed at the development of football in Armenia were touched upon during the meeting. The support of FIFA in this regard was also highlighted.