Ավտոճանապարհային կապը ՌԴ-ի հետ կվերականգնվի երկու ժամվա ընթացքում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Հենց նոր զրուցեցի իմ վրացի գործընկեր, փոխվարչապետ եւ էկոնոմիկայի նախարար Լեւան Դավիթաշվիլիի հետ, ով հաղորդեց, որ ավտոճանապարհային կապը ՌԴ հետ կվերականգնվի երկու ժամվա ընթացքում»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ առատ տեղումների հետեւանքով վարարած գետերը («Թերգի» եւ «Դեւդորակ») վնասել են Վրաստանը Ռուսաստանին կապող ճանապարհի մի հատվածը Ռուսաստանի Դաշնության հետ սահմանի մոտ (Դարիալի-Լարս 165-րդ կիլոմետր): Վրաստանը ժամանակավորապես փակել է Ռուսաստանի հետ ցամաքային սահմանը։

Transport communication with Russia will be restored within two hours. Economy Minister Vahan Kerobyan wrote on his Facebook page.
"I just talked to my Georgian colleague, Deputy Prime Minister, Minister of Economy Levan Davitashvili, who said that road communication with Russia will be restored within two hours," he wrote.
As a reminder, the overflowing rivers ("Tergi" and "Devdorak") damaged a section of the road connecting Georgia with Russia. Georgia temporarily closed the land border with Russia.