Ավտոճանապարհային կապը ՌԴ-ի հետ կվերականգնվի երկու ժամվա ընթացքում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Հենց նոր զրուցեցի իմ վրացի գործընկեր, փոխվարչապետ եւ էկոնոմիկայի նախարար Լեւան Դավիթաշվիլիի հետ, ով հաղորդեց, որ ավտոճանապարհային կապը ՌԴ հետ կվերականգնվի երկու ժամվա ընթացքում»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ առատ տեղումների հետեւանքով վարարած գետերը («Թերգի» եւ «Դեւդորակ») վնասել են Վրաստանը Ռուսաստանին կապող ճանապարհի մի հատվածը Ռուսաստանի Դաշնության հետ սահմանի մոտ (Դարիալի-Լարս 165-րդ կիլոմետր): Վրաստանը ժամանակավորապես փակել է Ռուսաստանի հետ ցամաքային սահմանը։

Транспортное  сообщение с Россией будет восстановлено в течение двух часов. Об этом на своей странице в Facebook написал министр экономики Ваан Керобян.
«Только что разговаривал со своим грузинским коллегой, вице-премьером, министром экономики Леваном Давиташвили, который сказал, что автомобильное сообщение с Россией будет восстановлено в течение двух часов», - написал он.
Напомним, что вышедшие из берегов  реки ("Терги" и "Девдорак") повредили участок дороги, соединяющей Грузию с Россией.  Грузия временно закрыла сухопутную границу с Россией.