Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ Կանադայի օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Մեծարգո պարոն վարչապետ, սիրելի Ջասթին,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Կանադայի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Կանադայի հետ հարաբերությունների վերընթաց զարգացումը և հաստատակամ է դրանք առավելագույնս խորացնելու գործում: Մեծապես գնահատելի են Ձեր և Կանադայի կառավարության ջանքերն աջակցելու Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդավարության կայացմանը, որի ամենավառ դրսևորումներից էր Եվրոպայում հատուկ բանագնաց Ստեֆան Դիոնի այցը Երևան։ Դրա արդյունքում հրապարակված համապարփակ զեկույցում տեղ գտած առաջարկությունները կարող են ծառայել որպես մեր երկրների միջև հարաբերությունների արդյունավետ զարգացման ճանապարհային քարտեզ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին այս տոնի առթիվ` հայտնում եմ իմ պատրաստակամությունը շարունակելու սերտ համագործակցությունը` հանուն մեր երկու երկրների և ժողովուրդների խաղաղության, բարօրության և բարեկամության:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю Дня Канады. В послании говорится:
«Многоуважаемый господин премьер-министр, дорогой Джастин,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас по случаю Дня Канады и направляю теплые пожелания.
Армения высоко ценит постоянное развитие отношений с Канадой и настроена на их максимальное углубление. Высоко ценим Ваши усилия и усилия правительства Канады по поддержке в становлении демократии в Республике Армения, одним из самых ярких проявлений которых стал визит специального посланника Канады в ЕС и Европе Стефана Диона в Ереван. Рекомендации, отраженные в опубликованном по итогам этого визита комплексном докладе, могут служить дорожной картой для эффективного развития отношений между нашими странами.
Еще раз поздравляю Вас и дружественный народ Канады с праздником, выражаю готовность продолжать тесное сотрудничество во имя мира, процветания и дружбы наших двух стран и народов.