Հնդկաստանի գյուղերից մեկի բնակիչները մեղադրվում են կնոջը հանուն գյուղատնտեսական հողերի հրկիզելու մեջ, հայտնում է Times of India-ն։
Դեպքից մի քանի օր առաջ տուժողն ու նրա ամուսինը գնացել են ոստիկանություն եւ պատմել, որ վախենում են իրենց կյանքի համար։ Նրանք պնդել են, որ գյուղի ազդեցիկ բնակիչներն ուզում են տիրանալ իրենց հողերին։ Սակայն իրավապահ մարմինների աշխատակիցները չեն արձագանքել։
Արդյունքում 38-ամյա կինն այժմ հիվանդանոցում է, նրա մարմնի 80 տոկոս այրվածքներ են ախտորոշել։ Նա բժիշկներին պատմել է, որ երեք գյուղացիներ հարձակվել են իր վրա, դիզվառելիք լցրել ու հրկիզել։ Տուժողը նույնիսկ նշել է հանցագործների անունները։
Սակայն նրանք իրենց հերթին փորձել են ոստիկաններին համոզել, որ կինը ցանկացել է իրեն զոհաբերել։ Նրանք նշել են, որ որոշել են տեսանկարահանել, թե ինչպես է նա այրվում։
Կնոջ ամուսինն ասել է, որ դեպքի օրը տեսել է, թե ինչպես են ամբաստանյալները տրակտորով հեռանում դեպքի վայրից։ Նա նաեւ ծուխ է նկատել եւ շուտով գտել է կնոջը։
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ նշված երեք գյուղացիները նախկինում արդեն ոտնձգություն են կատարել ամուսիններին պատկանող հողատարածքների նկատմամբ։ Սակայն վճիռները կայացվել են հօգուտ զույգի, ուստի հարձակումը մրցակիցներից ազատվելու եւ հողը յուրացնելու միջոց են համարել։

Жителей одной из индийских деревень обвиняют в том, что они подожгли женщину ради ее сельскохозяйственных угодий, сообщает издание Times of India.
За несколько дней до происшествия потерпевшая и ее супруг обратились в полицию и рассказали, что боятся за свои жизни. Они утверждали, что влиятельные жители деревни хотели заполучить их земли. Однако сотрудники правоохранительных органов не отреагировали.
В результате сейчас 38-летняя женщина находится в больнице, у нее диагностированы ожоги 80% тела. Она рассказала врачам, что на нее напали трое жителей деревни, облили ее дизельным топливом и подожгли. Пострадавшая даже назвала имена злоумышленников.
Однако те, в свою очередь, пытались убедить полицию, что женщина хотела принести себя в жертву. Они отметили, что решили снять, как она горит, на видео.
Муж жительницы деревни рассказал: в день инцидента он видел обвиняемых, покидающих место происшествия на тракторе. Также он заметил дым и вскоре нашел свою жену.
В полиции сообщили, что трое указанных жителей деревни уже ранее посягали на земли, принадлежавшие супругам. Однако дела решались в пользу пары, поэтому нападение злоумышленники считали способом избавиться от конкурентов и присвоить угодья.