Ռուսաստանը մշտապես աջակցում է Հայաստանի եւ Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, որը Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդությամբ մեկնարկել է հունվարի 14-ին՝ Մոսկվայում։ Այս մասին շաբաթական ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Մենք պատրաստ ենք այսուհետ եւս ամեն կերպ աջակցել հայ-թուրքական երկխոսությանը։ Ելնում ենք նրանից, որ դա բխում է տարածաշրջանի կայունության եւ տնտեսական բարգավաճման շահերից»,- ասել է նա։
Զախարովան հիշեցրել է, որ Ռուսաստանը ոչ միայն 2022 թվականին է նպաստել է Երեւանի եւ Անկարայի հարաբերությունների կարգավորմանը։

Россия неизменно поддерживает процесс нормализации отношений между Арменией и Турцией, который был начат 14 января в Москве при посредничестве РФ. Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Мы готовы и далее всячески содействовать армяно-турецкому диалогу. Исходим из того, что это отвечает интересам, стабильности и экономическому процветанию региона», – сказала она.
Захарова напомнила, что Россия содействовала нормализации отношений между Ереваном и Анкарой не только в 2022 году.