Ժամը 16:30-ի դրությամբ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տարբեր բժշկական կենտրոններ տեղափոխված քաղաքացիների թիվը հասել է 51-ի: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
Հոսպիտալացվածները գտնվում են «Արմենիա», «էրեբունի», Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, «Սուրբ Աստվածամայր», «Շենգավիթ» և «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոններում: Կա 1 զոհ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Ըստ նախնական տվյալների՝  տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա մեկ զոհ վիրավորներ:

The number of citizens delivered to various medical institutions as a result of the explosion in the Surmalu shopping center has reached 51, the Ministry of Health reports.
The hospitalized are in the medical centers Armenia, Erebuni, University Hospital No. 1, Surb Astvatmair, Shengavit and Izmirlyan.
One person has been killed.
Firefighting work is underway at four sites. Fourteen water carriers, eight trucks and three tractors of Yerevan Municipality are involved in the work. 50 rescuers and 155 firefighters-rescuers are involved in extinguishing the fire.