ՄԱԿ Անվտանգության խորհուրդը նամակ է ստացել Հայաստանի մշտական ներկայացուցչից՝ Ադրբեջանի ագրեսիայի հետ կապված Անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստ հրավիրելու խնդրանքով, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է Անվտանգության խորհրդի աղբյուրը։
«Անվտանգության խորհուրդն այսպիսի նամակ է ստացել Հայաստանի առաքելությունից»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նամակում ասվում է, որ ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարի հանձնարարությամբ ՄԱԿ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը խնդրում է «հրավիրել ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստ՝ կապված 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ ագրեսիայի, որն անմիջական վտանգ է ներկայացնում միջազգային խաղաղության և անվտանգության համար»։

The UN Security Council has received a letter from Armenia's permanent representative asking it to convene an emergency meeting of the Security Council in connection with Azerbaijan's aggression, a source in the Security Council told RIA Novosti.
The Security Council received such a letter from Armenia's mission, the source said.
The letter says that on behalf of the head of the Armenian Foreign Ministry, Armenian Permanent Representative to the UN Mher Margaryan requests to convene an emergency meeting of the UN Security Council in connection with Azerbaijan's large-scale aggression against Armenia, unleashed on September 13, 2022, which poses an imminent threat to international peace and security.