«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնից այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ին, ոստիկանները բերման են ենթարկել 37 քաղաքացու։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին Ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ի վաղ առավոտից ոստիկանական հսկայական ուժեր են կենտրոնացել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում: Առավոտյան ժամը 6-ից այստեղ են մեծ թվով անվտանգության աշխատակիցներ:  Կարմիր ու սեւբերետավորները շղթա էին կազմել: Ինչ-որ պահի կարմիր բերետավորները սկսեցին քաշքշելով բերման ենթարկել զոհված զինծառայողների ծնողներին, այդ թվում կանանց, որոնք եկել էին այստեղ թույլ չտալու, որպեսզի Անկախության օրվա տոնի կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանն այցելի «Եռաբլուր»:
Ոստիկանները խոչընդոտեցին նաեւ լրագրողների եւ օպերատորների աշխատանքը՝ նրանց հրելով իջեցնելով «Եռաբլուրի» եկեղեցու հատվածից:

Полицейские с территории военного пантеона «Ераблур» 21 сентября подвергли приводу 37 граждан. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе полиции РА.
Отметим, что сегодня с раннего утра огромные полицейские силы сконцентрированы в военном пантеоне «Ераблур». С 06:00 здесь большое количество сотрудников безопасности.
«Красные» и «черные» береты составили цепь. К приходу Никола Пашиняна полицейские стали подвергать приводу родителей погибших солдат, пришедших в пантеон, чтобы не допустить прихода Пашиняна.
Стражи порядка воспрепятствовали и работе журналистов и операторов, оттеснив их с участка церкви «Ераблура».