«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնից այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ին, ոստիկանները բերման են ենթարկել 37 քաղաքացու։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին Ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ի վաղ առավոտից ոստիկանական հսկայական ուժեր են կենտրոնացել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում: Առավոտյան ժամը 6-ից այստեղ են մեծ թվով անվտանգության աշխատակիցներ:  Կարմիր ու սեւբերետավորները շղթա էին կազմել: Ինչ-որ պահի կարմիր բերետավորները սկսեցին քաշքշելով բերման ենթարկել զոհված զինծառայողների ծնողներին, այդ թվում կանանց, որոնք եկել էին այստեղ թույլ չտալու, որպեսզի Անկախության օրվա տոնի կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանն այցելի «Եռաբլուր»:
Ոստիկանները խոչընդոտեցին նաեւ լրագրողների եւ օպերատորների աշխատանքը՝ նրանց հրելով իջեցնելով «Եռաբլուրի» եկեղեցու հատվածից:

The police apprehended 37 people at Yerablur Military Pantheon in Yerevan Wednesday morning. This was reported to Armenian News-NEWS.am by the Police of Armenia.
As reported earlier, a huge police force has been concentrated at Yerablur Military Pantheon since early Wednesday morning. At some point, special police forces began dragging into custody the fallen soldiers’ parents, including the women, who had come there to prevent PM Pashinyan from visiting Yerablur on the occasion of the Independence Day anniversary.
Also, the police obstructed the work of reporters and cameramen by pushing them down from the part of the Yerablur church.