ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 7-ին կայացած արտահերթ նիստում միաձայն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրել ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին:
Արուսյակ Ջուլհակյանը շնորհակալություն է հայտնել խմբակցությանը՝ վստահելու եւ իր թեկնածությունն առաջադրելու համար: Նա երաշխավորել է, որ ստանձնած հանձնառությունը պատվով կկատարի:
Այս պաշտոնը զբաղեցնում էր նույն խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը, սակայն վերջինս օրեր առաջ՝ հոկտեմբերի 3-ին, հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել՝ իշխող ուժի կողմից ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում որպես թեկնածու առաջադրվելու կապակցությամբ:
Արուսյակ Ջուլհակյանի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին ներկայացրել է խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը:

Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам парламента Армении на состоявшемся 7 октября внеочередном заседании единогласно избрала депутата от правящей партии «Гражданский договор» Арусяк Джулхакян заместителем председателя комиссии.
Джулхакян поблагодарила фракцию за доверие и выдвижение ее кандидатуры. Она заверила, что с честью выполнит взятые на себя обязательства.
Отметим, что должность заместителя председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам парламента Армении занимал депутат от «ГД» Ваагн Овакимян. Однако, 3 октября он представил заявление об отставке, в связи с выдвижением его кандидатуры на пост главы ЦИК РА.