Չինաստանում կինը 17 տարի անց գտել է իր կորած որդուն, որին նա մահացած էր համարում, հաղորդում է AsiaOne-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Ցզյանսու նահանգում։ Հղիության ընթացքում չինուհին ապրում էր զարմիկի մոտ, որպեսզի վերջինս պաշտպանի նրան նախկին ամուսնուց։ Ծննդաբերության ժամանակ կնոջը հայտնել են, որ իր երեխան լուրջ պաթոլոգիաներով է ծնվել․ երեխայի մոտ երկու ոտքերն էլ կաթվածահար են եղել։ Եղբոր կինը համոզել է ծննդաբերող կնոջը հրաժարվել որդուց։ Ավելի ուշ ազգականը նրան հայտնել է, որ նորածին տղան մահացել է հիպոթերմայից։
Սակայն 17 տարի անց չինուհին պատահաբար իմացել է, որ իր որդին ողջ է։ Նա հետեւել է նրան եւ որոշել ԴՆԹ թեստ անել: Արդյունքները հաստատել են, որ դեռահասը նրա անմիջական ազգականն է։
Պարզվել է, որ տղային առեւանգել է նրա զարմիկը, իսկ ավելի ուշ որդեգրման է հանձնել իր կնոջ կրտսեր քրոջը։

В Китае местная жительница спустя 17 лет нашла пропавшего сына, которого она считала мертвым, сообщает Asia One.
Инцидент произошел в провинции Цзянсу. Во время беременности китаянка жила у двоюродного брата, чтобы он защитил ее от бывшего супруга. Во время родов женщине сообщили, что ее ребенок с серьезными патологиями — у младенца якобы были парализованы обе ноги. Жена брата убедила роженицу отказаться от сына. Позднее родственник заявил ей, что новорожденный мальчик умер от переохлаждения.
Однако спустя 17 лет китаянка случайно узнала, что ее сын жив. Она разыскала его, удивилась его сходству с бывшим мужем и решила сделать ДНК-тест. Результаты подтвердили, что подросток является ее прямым родственником.
Оказалось, что мальчика похитил ее двоюродный брат, а позже был передан на усыновление младшей сестре его жены.