Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ:
«Վստահ եմ, որ հայ-ղազախական երկկողմ արդյունավետ համագործակցության հետագա ընդլայնումը, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում փոխգործակցությունը կնպաստեն մեր երկրների միջև բարեկամության և վստահության ամրապնդմանը՝ ի նպաստ Հայաստանի և Ղազախստանի բարեկամ ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բեղմնավոր աշխատանք և հաջողություններ Ձեր պետական պատասխանատու պաշտոնում»։

Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву в связи с победой на президентских выборах. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Уверен, что дальнейшее расширение армяно-казахстанского двустороннего плодотворного сотрудничества, а также взаимодействие в рамках интеграционных объединений будут и дальше способствовать укреплению дружбы и доверия между нашими странами во благо дружественных народов Армении и Казахстана.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья, плодотворной работы и успехов на Вашем ответственном государственном посту».