2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից ի վեր Ադրբեջանը Տրանսադրիատիկ գազատարով (TAP) Եվրոպա է արտահանել ավելի քան 19,4 միլիարդ խորանարդ մետր գազ, սոցցանցերում հայտնել է Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովը։
Եվրոպա՝ Իտալիա, Հունաստան եւ Բուլղարիա մատակարարումները սկսվել են 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ին, մատակարարումների ծավալը 2021 թվականին կազմել է 8,2 միլիարդ խորանարդ մետր։
2022 թվականին արտահանման ծավալը կանխատեսվում է 22-ից 23 միլիարդ խորանարդ մետր, այդ թվում՝ Եվրոպա՝ 11,3 միլիարդ խորանարդ մետր, 2023 թվականին՝ 24 միլիարդ խորանարդ մետր, այդ թվում՝ Եվրոպա՝ առնվազն 11,6 միլիարդ խմ։

Azerbaijan has exported over 19.4 billion cubic meters of gas to Europe via the Trans Adriatic Pipeline (TAP) since December 31, 2020, Azerbaijani Energy Minister Parviz Shahbazov said in social media.
Deliveries to Europe - Italy, Greece and Bulgaria - started on December 31, 2020. The volume of deliveries in 2021 amounted to 8.2 billion cubic meters.
In 2022, the volume of exports is projected at 22-23 bcm, including 11.3 bcm to Europe, and in 2023 at 24 bcm, including at least 11.6 bcm to Europe.