Ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի հետեւանքով այրվածքներ ստացած զինծառայողներից երկուսը վերակենդանացման բաժանմունքում են։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 19-ին, Կառավարության նիստին հաղորդեց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
Նրա խոսքով` երեք զինծառայողներն էլ գտնվում են Այրվածքաբանության կենտրոնում։
«Մեկի վնասվածքներն ավելի թեթեւ են, բաժանմունքային պացիենտ է»,– ասաց Ավանեսյանը։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հունվարի 19-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, դեռեւս չպարզված հանգամանքներում հրդեհ է բռնկվել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում: Նախնական տվյալներով ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի հետեւանքով զոհվել է 15 զինծառայող, վիրավորում է ստացել 3 զինծառայող։

Two of the three servicemen who sustained burns as a result of the fire in the military unit in Gegharkunik Province are at the intensive care unit. Minister of Health Anahit Avanesyan informed about this at Thursday’s Cabinet meeting of the Armenian government.
According to her, all three soldiers are at the National Burn Center.
"One's injuries are lighter, he is a ward patient," Avanesyan added.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that at around 1:30am on Thursday, a fire broke out—under still unknown circumstances—in the accommodation of the engineer-sapper troop of the military unit located in the territory of Azat village of Armenia’s Gegharkunik Province. According to preliminary data, 15 servicemen have died as a result of this fire, and three others are injured.