Հնդկաստանի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռների երկու օդաչուները, որոնք կործանվել էին Մադհյա Պրադեշ նահանգում, հայտնաբերվել եւ հոսպիտալացվել են, ներկայումս ընթանում են երրորդի որոնումները: Այս մասին հայտնում է NDTV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով ոստիկանության բարձրաստիճան աշխատակցին։
«Երկու օդաչուները փրկվել են եւ տեղափոխվել հիվանդանոց բուժման համար, մինչդեռ ջանքեր են գործադրվում երրորդ օդաչուին փրկելու համար, որն անհետ կորել է»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհը տեղեկացրել է վթարի մասին եւ ասել, որ ուշադիր հետեւում է զարգացումներին:
BBC-ի հետաքննությամբ զբաղվող հանձնաժողովը պետք է պարզի կատարվածի պատճառները, այդ թվում՝ եղել է արդյոք բախում օդում, թե՝ ոչ։
Միջադեպը տեղի է ունեցել հունվարի 28-ին։ Հնդկաստանի ռազմաօդային ուժերի կործանիչները՝ ռուսական արտադրության Սու-30-ը եւ ֆրանսիական արտադրության Mirage 2000-ը, կործանվել են Հնդկաստանի Մադհյա Պրադեշ նահանգում։ Վթարի վայրում փրկարարական աշխատանքներ են ընթանում։

Two pilots of the two Indian Air Force (IAF) planes that crashed have been found and hospitalized, with the third pilot currently being sought. This was reported by NDTV television, citing a high-ranking police officer.
While two pilots were rescued and taken to the hospital, efforts are underway to rescue the missing third pilot, noted the respective statement.
Indian defense minister Rajnath Singh said that he was following the developments closely.
Aircraft Accident Investigation Bureau of India will have to determine the causes of the incident, including whether there was a mid-air collision.
Two IAF warplanes—a Russian-made Su-30 and a French-made Mirage 2000—crashed Saturday in the Indian state of Madhya Pradesh.