Զորամաս կատարած այցի ավարտին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույցներ է ունեցել սպայական և կրտսեր հրամանատարական կազմի ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության  նախարարությունից:
Անդրադառնալով զինված ուժերի առօրյա գործունեությանն ու իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումներին, նախարար Պապիկյանն ընդգծել է, որ յուրաքանչյուր զինծառայող, լինի սպա թե ժամկետային, խորապես պետք է գիտակցի, որ ինքը հայրենիքի պաշտպանության գործում ունի իր մասնաբաժինը, և յուրաքանչյուրի բարեխիղճ ու պատասխանատու ծառայությամբ է պայմանավորված բանակի մարտունակության բարձրացումը։ Պետք է համատեղ ջանքերով հասնել պատրաստված և արհեստավարժ բանակի։
Զրուցելով կրտսեր հրամանատարական կազմի շարքերը վերջերս համալրած սերժանտների հետ, նախարարը նշել է, որ չափազանց կարևոր է նրանց դերն ու առաքելությունը, ինչպես նորեկներին սովորեցնելու, կրթելու, այնպես էլ նրանց ու սպայակազմի միջև կապող օղակ դառնալու առումով։
Հանդիպումների ընթացքում նախարարը հավելել է, որ բոլոր խնդիրներին, որոնք անմիջական զրույցի ընթացքում բարձրաձայնել են զինծառայողները, կտրվեն արագ լուծումներ:

В завершение визита в воинскую часть министр обороны  Армении Сурен Папикян провел частные беседы с офицерами и представителями младшего командного состава. Об этом сообщает Минобороны республики.
Касаясь повседневной деятельности вооруженных сил и осуществленных оборонных реформ, министр подчеркнул, что каждый военнослужащий, будь то офицер или военнослужащий срочной службы, должен глубоко осознавать  свой вклад  в дело защиты Родины, а повышение боеспособности армии обусловлено добросовестной и ответственной службой каждого. Необходимо совместными усилиями добиться обученной и профессиональной армии.
В ходе беседы с сержантами, недавно пополнившими ряды младшего командного состава, министр отметил, что их роль и миссия чрезвычайно важны как в плане обучения и воспитания новобранцев, так и в том, что они становятся связующим звеном между ними и офицерами.
Во время встреч  министр добавил, что все проблемы, озвученные военнослужащими в ходе прямого разговора, будут оперативно решаться.