Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Շուշի տանող ճանապարհը վճարովի է լինելու, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ադրբեջանի ավտոճանապարհների պետական գործակալության վարչության նախագահ Սալեհ Մամեդովը։
«Ահմեդբեյլի-Ֆիզուլի-Շուշա ճանապարհը (Վարանդա-Շուշի-խմբ.NEWS.am) ներկայիս ճանապարհից 20 կմ կարճ կլինի։ Այս ճանապարհը լիովին անվտանգ կլինի, երկու կողմից էլ պարսպապատված կլինի»,-ասել է Մամեդովը։
Նրա խոսքով՝ Շուշիում արտասահմանցի զբոսաշրջիկների մեծ հոսք է սպասվում։ «Ուստի վճարովի ճանապարհն ավելի նպատակահարմար է դրա պահպանման հետագա ծախսերի տեսանկյունից»,-հավելել է նա։

Автомобильная дорога в оккупированный Азербайджаном Шуши будет платной, передают азербайджанские СМИ.
Об этом заявил сегодня на брифинге председатель правления Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Салех Мамедов.
«Дорога Ахмедбейли-Физули-Шуша (Варанда-Шуши-ред. Новости Армении-NEWS.am)  на 20 км короче нынешней дороги.
Эта четырехполосная дорога будет полностью безопасной, огорожена с обеих сторон», - сказал Мамедов.
По его словам, в Шуши ожидается большой поток иностранных туристов. «Поэтому платная дорога более целесообразна с точки зрения будущих расходов на ее содержание», - добавил он.