Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադն ուրբաթ օրը այցելել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ եւ հանդիպել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ եւ վարչապետ, Դուբայի էմիրության կառավարիչ շեյխ Մոհամմեդ բն Ռաշիդ Ալ Մաքթումի հետ Դուբայի Ալ Մարմում նստավայրում, հաղորդում է Սիրիայի պետական SANA լրավական գործակալությունը։
Շեյխ Ալ Մաքթումը ողջունել է նախագահ Ասադի եւ նրան ուղեկցող պատվիրակության եղբայրական այցը եւ մաղթել անվտանգություն եւ խաղաղություն Սիրիային ու երկրի ժողովրդին։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների ընդհանուր հարաբերությունները եւ երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները, հատկապես տնտեսական, ներդրումային եւ առեւտրային մակարդակներում, այնպես, որ այն համապատասխանի երկու եղբայրական ժողովուրդների նկրտումներին։
Ավելի վաղ նախագահ Ասադին Դուբայի օդանավակայան ժամանելուն պես ընդունել էր փոխվարչապետ, նախագահի գործերի նախարար շեյխ Մանսուր բն Զայեդ Ալ Նահյանը։

Президент Башар Асад в пятницу посетил Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ) и встретился с шейхом Мухаммедом бин Рашидом Аль Мактумом, вице-президентом и премьер-министром Объединенных Арабских Эмиратов, правителем эмирата Дубай, в его резиденции Аль Мармум в Дубае, передает САНА.
Шейх Аль Мактум приветствовал визит президента Асада и сопровождающей его делегации, который проходит в рамках братских отношений, и пожелал безопасности и спокойствия Сирии и ее народу.
«В ходе встречи обсуждались общие отношения между двумя странами и перспективы расширения двустороннего сотрудничества, особенно на экономическом, инвестиционном и торговом уровнях, таким образом, чтобы оно соответствовало чаяниям двух братских народов.
Ранее президент Асад был принят по прибытии в аэропорт Дубая шейхом Мансуром бин Заедом Аль Нахайяном, заместителем премьер-министра и министром по делам президента», - отмечает сирийское СМИ.