Մոսկվայի մարզում սիբիրախտի կասկածով պացիենտ է հոսպիտալացվել։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նա Չուվաշիայից է ժամանել։
«Մոսկվայի մարզի «Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի վարչությունը հաղորդում է մի քաղաքացու մոտ սիբիրախտի կասկածի մասին, նա տարածաշրջան է ժամանել Չուվաշիայի Հանրապետությունից»,- ասվում է «Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի հաղորդագրության մեջ:
Վարչության մասնագետների կողմից սկսվել է համաճարակաբանական քննություն, կազմակերպվել են անհրաժեշտ հակահամաճարակային միջոցառումներ եւ ախտահանվել է քաղաքացու բնակության վայրը։
Պացիենտը ներկայումս հոսպիտալացված է Մոսկվայի մարզի բուժհաստատություններից մեկում, ընդգծել են «Ռոսպոտրեբնադզոր»-ում։

Пациент с подозрением на сибирскую язву госпитализирован в Московской области. Как сообщает РИА Новости, он прибыл из Чувашии.
«Управление Роспотребнадзора по Московской области сообщает о случае подозрения на сибирскую язву у гражданина, прибывшего на территорию области из Республики Чувашия», - говорится в сообщении Роспотребнадзора.
Специалистами управления начато эпидрасследование, организован комплекс необходимых противоэпидемических мероприятий, по месту пребывания гражданина проведена дезинфекция, уточнили в ведомстве.
Пациент в настоящее время госпитализирован в одно из лечебных учреждений Московской области, подчеркнули в Роспотребнадзоре.