Անցած ամսվա ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղ է հասցվել ավելի քան 9 հազ․ տոննա հումանիտար բեռ։ Այս մասին գրում է Peacekeeper տելեգրամյան ալիքը։
«ՌԴ խաղաղպահ զորախմբի զինծառայողները «Մենք միասնական ենք» բազմազգ նախագծի հետ համատեղ 11 հումանիտար գործողություն են իրականացրել՝ այցելելով 45 մանկապարտեզ, 23 դպրոց և 1 մանկատուն։ Բացի այդ, հումանիտար օգնություն է տրվել հղի կանանց և Լեռնային Ղարաբաղի հասարակական կազմակերպություններին։
Նաև, զինծառայողները մասնակցել են Հայրենական Մեծ պատերազմում խորհրդային ժողովրդի հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին։ Տեղի են ունեցել ավանդական հաղթանակի  և «Անմահ գունդ» շքերթները։
«Մենք միասնական ենք» բազմազգ նախագծի հետ հումանիտար օգնություն է հատկացվել  Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերաններին և կազմակերպվել են համերգներ»,- նշվում է հաղորդման մեջ։

За прошедший месяц в Нагорный Карабах было доставлено более 9 тысяч тонн гуманитарного груза. Об этом пишет Telegram-канал Peacekeeper.
«Итоги работы Центра гуманитарного реагирования Российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе за май 2023 года. гуманитарного груза. За прошедший месяц в Нагорный Карабах было доставлено более 9 тысяч тонн
Военнослужащие российского миротворческого контингента совместно с многонациональным проектом «Мы Едины» провели 11 гуманитарных акций, посетив: 45 детских садиков, 23 школы и 1 детский дом. Кроме этого, гуманитарная помощь была передана беременным женщинам и общественным организациям Нагорного Карабаха.
Также, военнослужащие приняли участие в торжественных мероприятиях, посвященных 78-й годовщине победы Советского народа в Великой Отечественной войне. Были проведены традиционный парад победы и акция «Бессмертный полк».
Совместно с многонациональным проектом «Мы Едины» ветеранам ВОВ была доставлена гуманитарная помощь и организованы концерты», - отмечается в сообщении.