Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա: Վարչապետի պատվիրակության կազմում են գործադիր և օրենսդիր մարմինների անդամներ:
Այսօր նախատեսված է վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Երեկոյան ՀՀ վարչապետը և Ֆրանսիայի նախագահը Աննա Հակոբյանի և Բրիջիտ Մակրոնի հետ Փարիզի պանթեոնում ներկա կգտնվեն Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի աճյունը Ֆրանսիայի մեծագույն գործիչների պանթեոնում ամփոփելու արարողությանը:
Միսաք Մանուշյանի պանթեոնիզացիայի արարողությունը, կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի ուղեկցությամբ, տեղի է ունենալու փետրվարի 21-ին՝ Մանուշյանի և նրա զինակից ընկերների մահապատժի ութսունամյա տարելիցի կապակցությամբ։
Միսաք Մանուշյանը կամփոփվի ֆրանսիացի այնպիսի մեծությունների կողքին, ինչպիսիք են՝ Վիկտոր Հյուգոն, Ժան-Ժակ Ռուսոն, Մարի և Պիեռ Կյուրիները, Էմիլ Զոլան, Ալեքանդր Դյուման և այլք:
Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա նաև Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, վարչապետ Գաբրիել Ատալի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян отбыл с двухдневным рабочим визитом во Францию. Делегация состоит из членов исполнительного и законодательного органов.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, сегодня Пашинян встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном. Вечером премьер-министр Армении и президент Франции вместе с Анной Акопян и Бриджит Макрон будут присутствовать на церемонии перезахоронения величайшего деятеля Франции, героя Движения сопротивления армянского происхождения Мисака Манушяна в пантеоне Парижа.
Манушян будет захоронен рядом с такими великими французами как Виктор Гюго, Жан-Жак Руссо, Мария и Пьер Кюри, Эмиль Золя, Александр Дюма и другие.
Пашинян также проведет встречи с главой Сената Франции Жераром Ларше, премьер-министром Габриелем Атталем, мэром Парижа Анн Идальго.