Հակամարտությունն Ուկրաինայում անդրադառնում է Հարավային Կովկասի իրավիճակի վրա։ Այս մասին «Հարավային Կովկաս. միտումները եւ հեռանկարները ուկրաինական պատերազմի համատեքստում» թեմայով քննարկման ժամանակ մարտի 20-ին ասել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալահերը։
Նրա խոսքով՝ Մեծ Բրիտանիան պատասխանել է ուկրաինական հակամարտությանը՝ աջակցություն ցուցաբերելով Ուկրաինային թշնամու ներխուժմանը դիմակայելու համար։
«Անվտանգության խնդիրները դառնում են ավելի ու ավելի բարդ ժամանակի ընթացքում։ Մենք աջակցություն ենք ցուցաբերում՝ անվտանգության մակարդակի բարձրացման նպատակով»,- ավելացրել է նա։
Գալահերը նշել է, որ աշխարհում ավելանում է հակամարտությունների թիվը։
«Ինչ վերաբերում է Հայաստանին, ապա մենք  խթանում ենք ներառական երկխոսությունը տարբեր մեթոդներով։ Խաղաղության հասնելու համար պետք է ընդգծել քաղաքացիական հասարակության դերը, որովհետեւ այն տառապում է հակամարտությունից առաջին հերթին»,- ընդգծել է դեսպանը։
Նրա գնահատմամբ՝ այս միջոցառումը կարեւոր է այն ըմբռնման տեսակետից, թե ինչպես խաղաղություն հաստատել տարածաշրջանում։
Ռադան ընդունել է օրինագիծ, որը թույլ է տալիս մոբիլիզացնել դատապարտյալներին
Ժելեզնյակը նշում է, որ պատգամավորները օրինագծից մասամբ հանել են կոռուպցիոն ռիսկերը, մասնավորապես...
ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է ուկրաինական էներգետիկային հասցված հարվածները
ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է հարվածները...
Ռուսաստանը գիշերն ավելի քան 50 հրթիռ եւ ավելի քան 20 կամիկաձե դրոն է արձակել յոթ մարզերի դեմ. Զելենսկի

The conflict in Ukraine affects the situation in the South Caucasus. This was stated by the Ambassador of the United Kingdom (UK) to Armenia, John Gallagher, during a roundtable discussion Wednesday on the South Caucasus as well as the trends and prospects in the context of the Ukrainian war.
According to Gallagher, the UK has responded to the Ukrainian conflict by providing support and assistance to Ukraine.
Security issues are becoming more and more complex over time, and the UK provides support and assistance in order to increase the level of security, he added.
Gallagher noted that the number of conflicts in the world is increasing.
As for Armenia, the UK promotes inclusive dialogue in various methods, he said. In order to achieve peace, the role of civil society should be stressed because it suffers from the conflict first of all, the UK envoy emphasized.
In his assessment, this roundtable discussion is important from the point of view of figuring out how to establish peace in the region.