Նախնական տվյալներով պարզվել է, որ Մոսկվայի մարզի «Կրոկուսի Սիթի Հոլլ»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդ, զոհերի թիվը կարող է աճել, հայտնում է ՌԴ Քննչական կոմիտեի Telegram ալիքը։
«Զննվում են մահացածների մարմինները։ Նախնական տվյալներով պարզվել էր, որ ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդ։ Ցավոք, զոհերի թիվը կարող է աճել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հրաձգությունը և հրդեհը տեղի է ունեցել մարտի 22-ի երեկոյան մերձմոսկովյան Կրասնոգորսկ քաղաքի Crocus City Hall-ում համերգից առաջ: Առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն հայտնել է, որ հոսպիտալացվել է 115 մարդ, որոնցից 5-ը երեխաներ են, 60 մեծահասակ և մեկ երեխա ծանր վիճակում է։ ՌԴ Քննչական կոմիտեն ահաբեկչության դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցել:
Բողոքի ակցիաների ընթացքում հանցավոր արարքների համար քրհետապնդում է հարուցվել 16 անձի նկատմամբ. 9 անձ կալանավորվել է

По предварительным данным, в результате теракта, совершенного в «Крокус Сити Холле», погибли более 60 человек. Количество жертв может увеличиться, сообщает Telegram-канал Следственного комитета России.
«Производится осмотр тел погибших. Предварительно установлено, что погибших в результате теракта более 60 человек. К сожалению, количество жертв может увеличиться», - говорится в сообщении.
22 марта СМИ сообщили о стрельбе в «Крокус Сити Холле», где должен был состояться концерт группы «Пикник». Огонь открыли как минимум три человека в камуфляже. Также известно, что в здании произошел взрыв и начался пожар. Министр здравоохранения Михаил Мурашко сообщил, что госпитализированы 115 человек, 5 из которых дети, 60 взрослых и один ребенок в тяжелом состоянии. Следственный комитет РФ возбудил уголовное дело по статье «Террористический акт».