ՀԱԿ ներկայացուցիչ Ֆելիքս Խաչատրյանը կարծում է, որ իշխանությունների վարած սխալ տնտեսական քաղաքականության արդյունքում ժողովուրդը այն աստիճանի է հասել, որ զանգվածաբար իրենց մանուկ երեխաներին տալիս են բռնաբարության` փող աշխատելու համար: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 19-ին, հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում նկատեց Ֆելիքս Խաչատրյանը, նկատի ունենալով Ախթալայում ամերիկահայ գործարար Սերոբ Տեր-Պողոսյանի կողմից մանկապղծությամբ զբաղվելու փաստերը:
«Այ սա մեր գլխավոր «ձեռքբերումներից» մեկն է 2011թ-ին: Սա մեր բոլորիս ամոթն է, բայց իշխանությունն է պատասխանատու այս ամենի համար»,- ավելացրեց Ֆելիքս Խաչատրյանը:
Բանավեճին հրավիրված ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը նկատեց, որ ընդդիմությունն այլ ոլորտներ ունի իշխանություններին քննադատելու եւ պետք չէ հասնել այն աստիճանի, որ ֆիզիկական արատ ունեցող մարդկանց համար իշխանություններին մեղադրեն:
«Ես ասում եմ, որ ժողովուրդը այնքան է բարոյալքվել, որ, շատ կներեք, իջել է անասունի մակարդակի, որ իր մատղաշ երեխային տալիս  է բռնաբարության փող աշխատելու համար»,- պնդեց Ֆ. Խաչատրյանը:

YEREVAN. – The opposition Armenian National Congress representative Felix Khachatryan is of the opinion that, as a result of the authorities’ wrong economic policy, the people have reached such point that they let their infant children be molested, just to make money. Khachatryan stated this during a press conference on Monday, referring to American-Armenian businessman Serop Der-Boghossian—the proprietor of Akhtala Mine Enrichment Plant—who was sentenced to prison for pedophilia.
“This is one of our ‘achievements’ in 2011. This is the disgrace of us all. But it is the authorities who are responsible for al this,” Felix Khachatryan added.
In his turn, the ruling coalition’s Republican Party of Armenia MP, Hamlet Harutyunyan, noted that the opposition has other domains to criticize the authorities, and it should not reach down such low level and blame the authorities for the people with a physical dysfunction.