Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը իր ցավակցություններն է հայտնել Գեւորգ Վարդանյանի հարազատներին:
«Վախճանվել է Գեւորգ Անդրեեւիչ Վարդանյանը` լեգենդար հետախույզը, իսկական հայրենասերը, վառ եւ յուրօրինակ անձնավորությունը: Նա գերազանց օպերացիաների մասնակից է եղել, որոնք մտել են պատմության մեջ:
Գեւորգ Անդրեեւիչը վախճանը անվերականգների կորուստ է նրա հարազատների, եւ բոլոր նրանց համար, ովքեր ճանաչել եւ գնահատել են այդ հիանալի մարդուն»:
Հեռագրից մի հատված տեղադրված է Կրեմլի պաշտոնական կայքում:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հաղորդել է, որ հունվարի 10-ին, Մոսկվայում, 87 տարեկան հասակում, մահացել է լեգենդար հետախույզ, ԽՍՀՄ հերոս Գեւորգ Վարդանյանը: Նախնական տվյալներով, նրան կհուղարկավորեն հայրենիքում, Հայաստանում:

MOSCOW. - Russian President Dmitry Medvedev extended his condolences to the relatives of well-known Armenian secret agent, Gevorg Vardanyan.
“Gevorg Vardanyan, the legendary spy, has passed away. He took part in excellent operations which entered into history. His death is an irretrievable loss,” the Russian President’s message specifically reads.
A portion of the message is posted on the Kremlin’s official website.
Great undercover agent, USSR Hero Gevorg Vardanyan died in Moscow, on Tuesday, at the age of 87. According to preliminary information, his funeral service will be held in Armenia.